Onko teistä eettisesti oikein, että Selänteet saavat tytön maksamalla?
Kommentit (12)
Mutta onhan tuohon mahdollisuus muillakin, eikö täällä ollut vasta esillä se Pietarilainen klinikka eikä tuo hoito maksanut kuin jotain 1300 e, tuskin se nyt mahdotonta monelle on rahan kannalta.
niin mikseivät jo kolmannesta olisi tehneet varmuudella tyttöä (siis klinikalla).
Selänteet kyllä kertoivat lehdissä kolmannen pojan syntymän jälkeen, että tietysti tyttöä enemmän toivoivat, mutta kolmas poika on ihan yhtä tervetullut kuin poikakin.
Minä en usko, että Selänteet nyt neljännelläkään kerralla ovat varmistaneet sukupuolta etukäteen, varmasti tyttöä toivovat enemmän kuin poikaa, kun jo kolme poikaa entuudestaan, mutta uskonpa, että mahdollinen neljäs poikakin on heille ylpeyden ja suuren ilon aihe.
Kirjoitat asiasta, jota et tiedä varmasti. Kirjoitat toisten ihmisten henkilökohtaisista asioista. Inhottavaaa :(
Onhan se hieman eettiseti epäilyttävää, jos lapsia noin tehtaillaan, mutta kyllä tässä maailmassa on aika paljon muitakin ja paaaaljon pahempia eettisesti tuomittavia asioita. Jos joku itselleen tytön tehtailee niin eihän se ketään muuta satuta tai loukkaa. Ja kaikillehan valinta on vapaa. Meitäkin voisi pitää eettisesti epäilyttävinä koska olemme adoptoimassa tyttöä sen sijaan, että jättäisimme sukupuolitoiveen avoimeksi. Rikollista toimintamme ei kuitenkaan ole.
Tuskin haluavat erikoisesti tyttöä. En minä ainakaan, vaikka on kolme poikaa.
ei oliko rikas tai köyhä, eihän. en usko ollenkaan että Selänteillekään. kun vauvakuume iskee niin sama se kumpi, kunhan tulee ja on onnellinen että tulee. Lapset ovat kuitenkin aikamoinen IHME!
että ovat tyttöä oisivat tehneet geenejä seulomalla??? Siis todella kuvottavaa, jos näin on!!!