G: Kiinnitätkö huomiota rumiin jalkoihin näin hame/shortsi kaudella?
Tuli alla olevasta viestistä vaan mieleen. Häiritseekö sinua, jos jollain näkyy säärissä muutamia katkenneita verisuonia tai tummempia isompia verisuonia tai esim. suonikohjuja? Monella suomalaisella on aika vaalea iho, josta kaikki ihon virheet paistaa läpi.
Mulla ei hirveen kauniit sääret, mutta pidän kuitenkin hameita ja capreja, yritän kuitenkin löytää mahdollisimman pitkiä hameita ja lahkeita, mutta joskus annan näkyä!
Kommentit (3)
Joskus sellaiset pölkkyjalat muuten kauniilla ihmisellä kiinnittää huomion. Siis se, että nilkka on paksu ja pohje muodoton. Ja tietysti pahat suonikohjut tai turvotuksen huomaa, silloin lähinnä säälittää, kun tietää miten kipeät sellaiset voi olla.
Ja joskus kyllä meinaa oksu tulla. Eilen istuskeltiin jäätelöllä ja jonoon meni nainen millä oli ihan samanlaiset kantapäät kuin siinä jossain jalkavoidemainoksessa, harmaan-rusehtavat halkeilleet norsunnahkaa. Ja vielä nuori nainen joka muuten huoliteltu, yökyök.
KIITOS!