Kuinka vanhaksi saakka äiti voi tanttaroida alasti poikalapsen nähden?
Kysymys tuli mieleeni kun kohta 6v poikani alkoi sanoi että äitiltä näkyy karvanen pylly ja tissit. Mä näin sun reiän. Hoidin tilanteen mutta onko ok vielä kulkea aamuisin alasti kun poika on hereillä? Poika ihmetteli myös että miksei mummi ole koskaan ilman paitaa että tissit näkyy
Kommentit (7)
Kuten myös veljeni näkee äitini. hmmmmm...... Ei meillä tosin " tanttaroida" alasti, mutta suihkuun meno/tulo on ihan normaalia vaikkakin olemme jo aikuisia omine lapsinemme.
Sairaanpaa musta olisi jos lapsi esim. teini-ikäinen ei olisi koskaan nähnyt, niin että muistaisi vanhempiaan alasti.
Ei hei jooko, mennä samaan kuin Jenkeissä?!?!
Senkin jälkeen sitten suihkussa ja saunassa, mutta ei muuten.
Poika saunoo meidän kanssamme (koko perheen voimin), eikä ole moksiskaan. t: 6
Itse en ole saunonut isäni kanssa sitten sen ajan, kun täytin 12 v (tai ehkä jo aikasemmin).
Saapa nähdä, joudummeko keskustelemaan asiasta jossain vaiheessa=)
Omat lapset nyt 4 ja 6.
ei välitä vaikka olis silmäpareja... no jaa, eipä siinä kyllä mitään näkemistä ollutkaan.
Meitin muksut (poika 13 ja tyttö 11) käy aina meidän vanhempien kanssa saunassa. Asutaan ok-talossa ja sauna lämpiää 3-4 kertaa viikossa.
Ällöä.