Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suhtautukaa hieman varauksella noihin leikkipuistojen uima-altaisiin, vaikka mukavia ovatkin...

Vierailija
10.06.2007 |

Nimittäin vesi vaihdetaan niihin vain kerran viikossa, muun ajan vesi siis seisoo altaissa ja likaantuu. Lapset pissaavat niihin, olenpa muutaman kerran nähnyt jopa ihan avointa lorottelua altaan reunalla seisten.

Omat lapseni saivat viime kesänä molemmat leikkipuiston altaasta märkäruven, joka oli tosi kurja tauti -> kymmenen päivän antibioottikuuri ja senkin jälkeen oli vielä näppyjä, joiden paraneminen kesti kauan.

Tänä kesänä aiomme vältellä " kusialtaita" , niinkuin joku jo osuvasti sanoikin.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

onko tilanne muuttunut siitä?

Vierailija
2/5 |
10.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse kakarana uin joka kesä kusialtaassa päivittäin, eikä ikinä mitään ole ollut. Samoin lapseni, vanhin nyt 8-vuotias, ovat käyneet kaikki näissä kusialtaissa polskimassa ja kenelläkään ei ole niistä mitään tullut.



Tuo rupi ei ole sitten voinut tulla teille mistään muualta ;) ?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

polskimaan. Yök.

Vierailija
4/5 |
10.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Nimittäin vesi vaihdetaan niihin vain kerran viikossa, muun ajan vesi siis seisoo altaissa ja likaantuu. Lapset pissaavat niihin

Iltaisin niissä uitetaan lähiseudun koirat ja onpa joskus nähty spuge nyrkkipyykillä altaan reunalla.

Vierailija
5/5 |
10.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

muuta ihottumaa/haavoja, märkärupi tarttuu herkästi juuri esim. likaisen veden välityksellä.