Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä teidän 6.lk pojat tekevät viikonloppuisin?

Vierailija
31.10.2026 |

Nytkin huono keli ja ei kiva että kokoajan ruudulla olisi. Poika siis 12 v. eikä pikkusisaruksia, isoveli 16 v. on mutta hälläkin paljon jo omia juttuja. Arkena on harrastuksia ja koulua niin enempi tekemistä.

Mitä siis teidän pojat tekevät?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Vierailija
2/3 |
31.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistaakseni oli paljon kavereitten kanssa ulkona, pelasi kyllä myös (Fortnite oli silloin iso juttu, pelasi sitä kavereitten kanssa), pelasivat myös ulkona pokemon go:ta. Jos kavereita ei löytynyt seuraksi niin lähti meidän ja pikkusiskon kanssa uimahalliin, leffaan, jopa leikkipuistoon tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävin tuon ikäisenä kavereiden kanssa lätkämatsissa, pelasin tietokoneella, olin kavereiden luona pelaamassa esimerkiksi Monopolia, Jatsia, korttia... Tämä siis 1980-luvun loppupuolella ja mun sisarukset ovat mua huomattavasti nuorempia. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kolme