KD:n tulos ratkaisee 2027 Suomen suunnan. Käännytäänkö oikealle vai jatkuuko vassarimeno
KD on 2027 vaalien tärkein puolue. KD:n vaalitulos ratkaisee jatkuuko vassarimeno vai ei. Millään muulla ei ole väliä. Ei edes sillä onko Persut suurin vai Demarit.
Ainoa puolue, jonka avulla äänestäjät voivat halutessaan estää vasemmistolaisen politiikan jatkumisen tai vastaavasti sinetöidä vassaripolitiikan kolmatta kertaa peräkkäin jatkokaudelle jättämällä äänestämättä KD:n ehdokasta.
Kaikki muut eduskuntapuolueet Persutkin on tukevasti talousvasemmalla. LiikeNyt ?
Kommentit (5)
Kaksi huomiota. Ensinnäkin tämä sinun (AP:n) tai kaltaistesi tarve maanisesti spämmätä tätä KD:sta esitettyä höttöä ei ole kovin vakuuttavaa.
Ei vähiten siksi, että KD on viime vuodet ollut hallituksessa Kok:n Ja PS.n rinnalla, RKP:ta tietenkään unohtamatta. Ts. paljon oikeistolaisempaa hallitusta, jos sen jäseniksi halutaan ja tai on haluttu eduskuntavaalessa valitusta kansanedustajista ei olisi onnistunut.
Toiseksi. Ainakin itselleni on jäänyt epäselväksi mikä on KD:n merkittävimmät poliittiset ansiot kuluneella hallituskaudella. Onko se ollut Purran (PS) leikkuulauta ja saksimalliston siunaaminen? - Vai halu poistaa palkan suojaosa? ja kannustaa ihmisiä irtisanoutumaan ammattiliitosita? Vai helpottaa työsopimuksien päättämistä? Vai mikä?
Uskovainen poika
Jospa nykyinen hallitus ihan vain kaappaisi vallan? Saataisiin Orpo-Purra jatkumaan ja niin he voisivat luopua viimeisestäkin sivistyksen pintakiillosta.
Petteri käärisi loputkin vero- ja eläkevarat parempiin taskuihin ja Riikka nauttisi suunnattomasti voidessaan ajaa lapsiperheitä lumihankeen.
Ai niin. Aloittaja, syöpähoitosi maksaisivat sinulle itsellesi silloin satoja tuhansia euroja.
Oletko siihen valmis?
Kannattaa äänestää KD:ta. Ei tule 3 kautta putkeen vasemmistolaista taloudenpitoa. Persuthan ei asiaa muuta ellei KD:lla ole sanavaltaa riittävän isona puolueena jolloin voi ehdoksi laittaa muita Persujen haluamia asioita, jotka myöa KD toteuttaisi ilman Persuja. Ehdoksi siitä että ei tehdä uusia vasenmalta olevia talouspäätöksiä. Ilman isompaa KD:ta asia ei muutu.