Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olisiko minussa ainesta kansanedustajaksi?

Vierailija
24.10.2026 |

Joskus olen huomannut, että valoja on päällä vaikka periaatteessa sammuttelen niitä kotoa lähtiessäni. Kerran oli vessa vetämättä, kun tulin kotiin. Lähdinkö niin kiireessä, että se jäi vetämättä vai onko joku arvannut jo poliittisen lahjakkuuteni ja käynyt kotonani?
En kuulu mihinkään puolueseen, mutta ulko-ovikin oli kerran raollaan. Enkö ollut vetänyt ovea kunnolla kiinni treenikamat ja kauppakassi kädessä sisääntullessani?
Kuinka usein teillä jää vahingossa valot päälle vai onko minut laitettu jo tarkkailuun, koska olen ehkä tulevaisuudessa niin tärkeä? Erittäin viisas ainakin olen. Eli kertooko tuo, että valoja jää päälle että kannattaisi hakeutua politiikkaan? Miten on?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeksi kun oli jotain outoa, heräsin silmälasit päässä ja valo päällä. Pitääkö kansaksisenkin epäillä agentteja? Vai haamuja.

Vierailija
2/4 |
24.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistisairas, paranoidi ja omaat korkean käsityksen itsestäsi. Jos olet valmis tekemään mitä tahansa moraalitonta vallan ja oman edun eteen niin olet poliitikkoainesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä Kysyjä. Et ole viisas jos kansanedustajaksi ryhdyt. Siis ehdollekaan. Vähäisen ymmärrykseni mukaan parlamentti me on avohoitoa jossa 200 potilasta häiritsee yhteiskuntarauhaa, talouselämää ja rajaa kansalaisten liikkumisen ja ajattelun vapautta.

 

Hyvä sinänsä minulle, tunnen itseni eduskunnan kohelusta pakko seuraajana lähes normaaliksi. Kiitos ja hurraa! kolmin kerroin Arkadian mäelle. 

Vierailija
4/4 |
24.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

* Korjaan että kansalaisten. Sanan muutti ehkä tekstinsyöttö.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi yksi