Suomessa siirrytään normaaliin
Alkuun joitain faktoja. Suomessa on liian suuri julkinen sektori, josta syystä suurin osa velkaantumisestammme johtuu. Julkisella puolella on paljon naisia. Yliopistojen huuhaa-tieteistä valmistuu pääasiassa naisia. He työllistyvät julkisella ja järjestöihin. On tultu tilanteeseen, jossa julkinen sektori on pakko laittaa kuriin,
Vihervasemmistolaisia nuoria naisia jää suuria määriä työttömiksi, eivätkä he pysty työllistymään yksityiselle puolelle. Enää ei ole varaa latteihin ja rakennekynsiin, ulkomaamatkailusta puhumattakaan. Teollisuudessa, kaivoksilla, raksoilla työskentelee miehiä.
Vääjäämätön seuraus on, että näitä vihervasemmistolaisia naisia alkaa kiinnostaa elatukseen pääseminen. Joutuvat nöyrtymään ja laittamaan taka-alalle woketuksen, feminismin ja kaiken muunkin hulluuden, kuten esim.pride-lippujen heiluttamisen. Oppivat tekemään kotitaloustöitä. Ruoka pitää olla valmiina, kun mies tulee töistä. Illalla pitää olla pillu märkänä. Palaamme järkeen ja Suomi nousee.
Tosi on. Täyttä asiaa.