Coop-tuotteet
Ostin Coopin tuotemerkillä varustettua Mozarellaa Heinäveden S-marketista ja enpä voinut syödä. Aivan pehmeä mössö. En tule ikinä ostamaan Coop-tuotteita ja varoitan. Huijjausta.
Kommentit (13)
Coop vallannut prismojenkin hyllyt, joten hankala löytää oikeita tuotemerkkejä
Vierailija kirjoitti:
Mozzarella on pehmeetä.
Muttei mössöä kuten coopin on. Varmaan lisätty vettä kunnolla.
Olen ostanut kymmeniä eri Coop-tuotteita, jotka ovat hyviä. Jos joku ei ole, ei kannata tehdä siitä hölmöjä päätelmiä.
En ole ostanut vuoteen coopin tuotteita
Järjestään heikkolaatuisia
Suurin osa Coop-tuotteista on outoja. Maksalaatikko on erittäin kummallisen makuista, ja D-vitamiinipurutabletit ovat niin kovia, että hammas katkeaa jos yrittää pureskella. Mutta Coopin hapankerma-chiliperunalastut ovat hyviä. Yleensä sipseissä hapankerman kanssa on sipulia, josta en pidä, joten sipuliton perunalastu oli iloinen yllätys.
Itselläni on kokemuksia kelvollisista Coopin tuotteista joten en erityisesti niitä välttele.
M60+
Vierailija kirjoitti:
Olen ostanut kymmeniä eri Coop-tuotteita, jotka ovat hyviä. Jos joku ei ole, ei kannata tehdä siitä hölmöjä päätelmiä.
Ostin Coopin appelsiineja, kun merkki alkoi yleistyä Suomessa. Ne olivat niin kauheita, että heitin ne pois, olipa syntiä tai ei.
niin, ass ryhmän syy ottaa halpispaskacooppia valikoimaan on lidl, ja myydä kanssa ala-arvoista moskaa, ja saada näyttämään tilastot siltä että s market on halvin kauppa. minä ainaskaan moista moskaa syö
En osta mitään halppistuotteita kuten coop tai pirkka. Ihan skeidaa, ei niitä voi ihminen syödä.
Vierailija kirjoitti:
En osta mitään halppistuotteita kuten coop tai pirkka. Ihan skeidaa, ei niitä voi ihminen syödä.
Pirkka nautajauhelihassa on kovia paloja. Hyi hemmetti.
Sveitsissä ollessani ostin Coopin kaupasta coop-kannabista. Thc-leveli oli 1% ja cbd oli noin 30. 15e maksoi muistaakseni 4g pussi.
Jos ostan vaikka manteleita ja kahta tuotetta tarjolla: coop 19e/kg ja toinen merkki 29e/kg, niin pitää olla aika pöhkö ostaakseen sitä 29e/kg. 🤷
Coopin alla myydään lattiasta kattoon vaikka mitä. Osittain täysin samaa, osittain (ruokavalmisteet) oman reseptin mukaista eli tuottajat antavat makuvaihtoehdot tilatulle tuotteelle ja niistä valitaan se, minkä katsotaan myyvän parhaiten.
Mozzarella on pehmeetä.