Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Eilisista Satuhaista! Minua hairitsi se, etta vihkikaavassa puhuttiin vain uskosta Jumalaan, ei rakkaudesta juuri mitaan. Olivat kovin eparomanttiset haat.

Vierailija
01.06.2007 |

Hääparille laulettu laulukin kertoi pimeästä maailmasta ja Jumalasta. Olen itsekin Jumalaan uskova, mutta kyllä häissä pitäisi romantiikkaakin tuoda esille. Jäi siis kylmä vaikutelma avioliitosta sopimuksena, ei rakkauden osoituksena.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Morsiuspari sitä paitsi olivat halunneetkin, että heidän häissään näkyisi heidän vakaumuksensa. Minusta on hienoa, että heillä oli rohkeutta viettää omanlaisensa häät. Ainakin minä sain juhlasta hyvin kauniin kuvan.

Vierailija
2/3 |
01.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myöskään häätilaisuudesta ei näytetty kuin väläyksiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äkkiä ois meidänkin häistä tullut yksipuolinen kuva jos ois osia vain näytetty. Puhuttiin kyllä jumalasta jne, mutta paljon muutakin oli. Näin myöhemmin kun videointia ollaan katottu niin löytyy romantiikkaa ja tavallista hauskan pitoa. Leikkaamalla ois saanu varsin uskonnollisen juhlan aikaan.