Ilmoitin vuokraloordille vuokran alentamisesta
Valitettavasti joudun alentamaan vuokraani jo toistamiseen vuoden sisällä, mutta markkinatilanteen vuoksi on pakko. Vuokra-asunnoista on edelleen ylitarjontaa joten vuokria joudutaan tarkistamaan alaspäin. Tämä suojaa myös vuokranantajaa varmistamalla oikean tasoisen vuokran ja vuokrasopimuksen jatkuvuuden.
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Mun vuokralainen teki noin. Sitten siltä katkesi sähköt enkä ole ehtinyt selvittämään, että miksi. Siellä se laittaa ruokaa ulkogrillissä.
Sellaiset voimafantasiat sieltä.
Kaverinkaverinkaverin tuttu kokeili tuota myös. Sen vuokranantaja ilmoitti sille, että vuokrasopimuksen rikkominen on vuokrasopimuksen purkuperuste ja nyt se kasverinkaverinkaverin tuttu asuu taas äitinsä sohvalla, ainakin silloin kun äidin koira päästää sen sinne. Jollei päästä, joutuu torkkumaan patjalla kylppärin lattialla.
Mun vuokralainen teki noin. Sitten siltä katkesi sähköt enkä ole ehtinyt selvittämään, että miksi. Siellä se laittaa ruokaa ulkogrillissä.