hei
Mitäs tekisitte minun asemassa.
Minulla on kaksi lasta. Imetän vauvaa ja vanhin on pian kaksivuotias lapsi.
Aamulla isä otti lapset ja sanoi et hän aikoo pitää. Mä luulin et se ulkoiluttaa ja noin. Mut nyt ukko toisessa kaupungissa eikä oo vielä palauttanut lapsia. kello nyt 17.33 Mitä mä teen. Me ollaan naimisissa ja on ollut riitaa. Mutta ei oo oikeen pitää lapsia pelinappulana. Mun ongelma ei oo että rintaan sattuu kun maitoa on kertynyt vaan lasten huoli.
Kommentit (22)
Uskooko järkipuhetta? Ja kaipa ne lapsetkin kohta alkaa huutaa äitiä?
Olen soittanut monta kertaa lyö vaan luuria. olen lähettänyt viestiä että tuo lapset kotiin ja jos et kuuden mennessä soita otan lasten suojeluun yhteyttä. Sit se sanoi soita vaikka Tarja Haloselle. Mä kuulen koko aika kun toiset lapset leikkii ulkona ja mä luulen et ne on mun lapsia ja meen katsomaan pihalle mut ne onkin naapurin lapsia.
Sitä tulee kyllä lisää, kun saat vauvan taas rinnalle, mutta rintatulehdusta et varmastikaan tuohon soppaan enää kaipaa!
Miksi mies vei lapset? Onko pelkoa, että tekee niille jotain? Oletko itse alkoholisti? Eli onko lasten parempi olla poissa luotasi?
Anna esim. tunti aikaa. Ja sitten varmaan voisit soittaa poliisille ja kysyä, miten kannattaa toimia.
MIelummin ehkä voisit soittaa jollekin sellaiselle, jota miehesi paremmin voisi kuunnella. Hänen äidilleen, hyvälle kaverilleen (jos on järkevä ihminen).
Ja/tai laitat hänelle tekstarin, että lasten ei ole hyvä olla äidistään erossa.
Hei taas olen ihan tupakoimaton alkoholiton kotiäiti ja mulla on kaikki kunnossa. hän sanoi et hän ottaa lapset pois ja pitää itsellään . Soitan kohta jos en kuule mitäään.
mä oon soittanut 4 kaverilleen ja ne sanoi et hän toimi väärin. Ja ottivat häneen yhteyttä. Siellä missä hän on nyt niin soitin perheelle he sanoi et hän sanoi haluan että lasten äiti lepää vähän niin mä voin hoitaa lapsia ja ulkoilla. Mulla on niin ikävä mun lapsia ilman heitä mä oon pois tolaltaan kuten kaikki äidit ja isät yleensä,
en ole vielä soitanut mutta odotan 19 asti sitten soitan nyt olen lypsäämättä. Ärsyttää kun vauvalla on astma eikä se oo mukana hänellä.
teillä on? Ei ole normaalia käyttäytymistä.
Soitin sitten lastensuojeluun ne sanoi et ei ne tässä tapauksessa pysty tekemään mitään kun isä on myös huoltaja ja pälä pälä.
Ärsyttää tosi paljon mä oon 24 vuotias kun kysyit. Mä en tiedä mitä mä teen kun mä oon aina ollut mun lasten kanssa ja olo on ihan tyhjää.
Sitä sitten virastoissa sanotaan et sellaista se elämää on
Kiitoksia teille kannustuksesta soitan sitten tasan seitsämältä jos ei kuulu mitään ja kerron tilanteen. Ehkä saan mun lapset takaisin äidin syliin ilalla.
Siis luotatko mieheesi vanhempana?
J00oo kyllä mä luotin ennen mutta sitä mitä tänään tapahtui on ihan erilainen juttu.0000000000000000000000000000000
Kiitos Luojalle sain viestiä että ' ' Jos sä haluut sun lapset tuu hakee' '
Otan nyt taksin ja ajan olkoon vaikka 200 euroa taksikulut mä haluan mun lapset takaisin.
Onneksi meilläpäin ei ole moista!
Ei se voi tehdä mitään mulle kun mulla on ystävä nyt väliaikasesti ' ' henkivartijana' '
Olis kiva tietää, miten hommassa kävi. Toivottavasti hyvin!
Et näemmä osaa kirjoittaa samalla lailla kuin ap, joten SÄ OLET PROVO!
Ja pyytäisin rauhallisesti keskustelemaan asioista.
Jos ei eka soitto tehoaisi, uhkaisin poliisilla. Jos ei sekään saisi isää palauttamaan lapsia, soittaisin poliisille.