Onko Mestari ehdolla ensi vaaleissa?
Muutin just Helsinkiin ja eka kerta mahdollisuus äänestää häntä vaaleissa.
Kommentit (51)
Totta kai Mestari on hillotolpalla. Yhteiskunnan nettosaaja.
Ihan hyvä kirja tämä Mestari. Mestarit ovat sellaisia sosiopaatteja.
Tatiana Elf : Mestari
Tatiana Elfin Rebekka Nummi -sarjan toisessa osassa sukellat suljetun hyvinvointiretriitin kuumeiseen ilmapiiriin ja hengenvaarallisiin manipulointipeleihin, joissa jännitys ja yllätykset seuraavat toistaan.
Astu suljetun retriitin kulisseihin ja hengenvaaralliseen manipulointipeliin trillerisarjan odotetussa jatko-osassa
Hurmaava sosiopaatti ja menestynyt hyvinvointivaikuttaja ajautuvat manipulointipeliin Tatiana Elfin Rebekka Nummi -sarjan toisessa osassa.
Sosiopaatiksi itsensä tunnistava Rebekka soluttautuu hyvinvointivaikuttajan Ellan lähipiiriin etsiessään keinoa lievittää pahimpia impulssejaan. Rebekka värvää konsultikseen kuuluisan profiloijan Henrin, joka ymmärtää harvinaisen hyvin pimeää mieltä. Ja myös Rebekkaa.
Rebekan toimista kiinnostuu myös rikostutkija Saku. Häntä kiehtoo nainen, joka on täysin erilainen kuin kukaan muu: pelottava ja hurmaava yhtä aikaa.
Suljetulla hyvinvointiretriitillä Rebekka huomaa olevansa keskellä manipulointipeliä. Jännitys tihenee tikittäväksi, kun Rebekka yrittää paljastaa hengenvaarallisia lankoja vetelevän mestarin. Rebekan on tehtävä valinta: antaako jonkun muun kuolla – vai ylittääkö raja, jolta ei ole paluuta.
Mestari jatkaa sarjaa, jonka avausosa Huijari (2025) nappasi muun muassa Vuoden esikoisdekkari -ehdokkuuden. Äänikirjojen kestosuosikiksi nousseen sarjan ydin on sen vetovoimaisessa päähenkilössä sekä piinaavan jännityksen, yllätyskäänteiden ja romantiikan liitossa, joka kantaa alusta loppuun.
Eduskunnan puhemies on hän nyt. Jopa vassarit puhuttelevat häntä Arvoisana Herrana =)
Vierailija kirjoitti:
Jeesus ei ole Suomen kansalainen
Jussi on.
Vierailija kirjoitti:
Totta kai Mestari on hillotolpalla. Yhteiskunnan nettosaaja.
Netto-osaaja?
Kiitos Mestari kaikesta, mitä olet tehnyt Suomen eteen!
Onko Mestari Masterchefin voittaja vai mikä?
Vierailija kirjoitti:
Kuka se on?
Herra Eduskunnan PuheMestari Jussi Halla-aho
Kaikki jääkiekon mm95 mestarit on.
Vierailija kirjoitti:
Kuka se on?
Jeesus on kuningas.
Perustaa oman puolueen että pääsee persuista eroon🤪
Soini 2.0
Onko sitä nähty Vesalan panokämpällä?
Luulen että lähtee vielä yhdeksi kaudeksi jäähdyttelemään ja nostamaan palkan, sitten eläkeiässä ja lopettaa.
Vierailija kirjoitti:
Onko sitä nähty Vesalan panokämpällä?
Tai sitten on uusi kokoomusnuori kierroksessa.
Onpa tyhmä nimi. Ihan kuin joku nyrkkeilijä
Luultavasti ei, eiköhän oo saanut tarpeekseen.