"Temu krääsää". Ei yhtään kummenpaa ku Suomessa.
Onko Suomi oikeasti näin köyhä ja epävarma itsestään, että pitää jatkuvasti länkyttää jostain temu-ostoksistaja yritää laittaa lisää hibtaa muka tullien muidossa 😅 Alkaa jo olemaan säälittävyyden huippu.
Kehotan kaikkia tilaamaan sieltä, stadiumin huppari meni parissa pesussa haaleaksi, Temun housut kuin uudet kahden vuoden jälkeen. Ai nii nää olikos myrkytetty 😂
Kommentit (3)
Ranska rätkäisi juuri kunnon verot joillekin kiinalisille temuille tai Scheinille.
Myrkyllistä kakkaa halutaan huusholli täyteen vaikkei tarvitsisikaan. Säästäkää edes lapset niiltä myrkyiltä.
Suomen kaupat ovat vastuussa siitä, että esim niiden myytyjen tavaroiden CE -merkinnät ovat oikein ja vastuussa tuotteista.
Tietenkin en NÄYTTÄVÄT samoilta, mutta eivät kuitenkaan ole-
Osa luulee edelleen että Temu on kiinalainen kauppa. Kyseessä on myyntialusta, missä on myyjiä jo ympäri maailmaa. Tuotteiden laatu vaihtelee.