Voiko ex-suhteen lahjoja käyttää?
Käytin vuosia exältä saatuja koruja päivittäin. Eron jälkeen en niitä käyttänyt, tuntui liian pahalta. Nyt on aikaa kulunut ja olen siirtynyt elämässä eteenpäin. Voisiko korut ottaa uudelleen jokapäiväiseen käyttöön? Onko outoa?
Kommentit (12)
Mä käytän exältä saamaani dildoa, no worries
Käytä vaan. Sinullehan ne korut on ostettu.
Käytä vaan. Tai myy jos et tahdo käyttää.
Minä annoin ne muutamat exän lahjoittamat korut hänelle takaisin, kun erottiin. Sormukset heitin jokeen.
Miksi olisi outoa? Jos niistä tykkäät niin käytät. Hän on ne sinulle ostanut. Itsekin käytän exmieheltä saatuja koruja, ne on minun. Ei ole kukaan kysynyt mistä olen saanut tai olenko itse ostanut, mutta jos kysyisi niin varmaan kertoisin ympäripyöreästi lahjaksi saaneeni.
Mä en ymmärrä ihmisiä, jotka hävittää exältä saadut tavarat. Mulle ne on tavaroita, niihin ei liity yhtäkään tunnetta liittyen exään. Toki tavarat joita en tarvitse niin hävitän, mutta jos exä olisi niin idiootti ollut, ja ostanut jotain sellaista minkä koen hyödyttömäksi, niin varsin hyödytön se exä olisi ollut kerran ei meikäläistä tuntisi yhtään!
Vierailija kirjoitti:
Minä annoin ne muutamat exän lahjoittamat korut hänelle takaisin, kun erottiin. Sormukset heitin jokeen.
No, hulluja on monenlaisia. Olisit myynyt.
Typeryyden huippu heittää varsinkin kultasormuksia jokeen. Jos et halua pitää koruja niin myy ne ja jos et halua pitää rahoja niin anna ne hyväntekeväisyyteen.
Annoin exältö saadun pehmolelun ja korun kaverille
Erottiin 20v sitten. Sormukset on laatikossa, lapset päättävät, mitä niille tehdään. Oman äidin kuoltua korut jaettiin 3 lapsenlapselle, jotka ovat tyttöjä. Yhtä sormusta pienennettiin kultasepällä, ei ollut kallista.
Mun lähes kaikki arvokkaat korut on ex-mieheltä. Käytän niitä usein. Olisi hullua luopua kauniista ja arvokkaista koruista vain sen takia, että ero on tullut. Osa niistä kertoo lasten syntymistä ja äitienpäivistä. Käytän jopa huomenlahjaksi saatua korua. Sormuksia en toki enää käytä ja voisin myydä pois.
Miksi ei?