SK: Nuoret ampuivat ilotulitteita lampaita päin Porissa
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/76f281cc-6a1b-436e-9565-c9f43a9488e5
"Lampaita päin ammuttiin ilotulitteita Porin Tuorsniemessä venetsialaisviikonloppuna, Satakunnan Kansa Länsi-Suomi kertoo."
Kuinka sairas ihminen voi olla?
Kommentit (11)
Miten ilotulitteita saa edelleenkin myydä suomessa,montako vammautunutta ihmistä tai eläintä vielä tarvitaan että se lopetetaan. Suomessa vain yrittäjä on kaikki kaikessa viis muista ihmisistä tai eläimistä.
Suomessa voisi kieltää ilotulitteiden myynnin yksityishenkilöille kokonaan.
Miten nuoriso on noin tietämätöntä? Olen samaa mieltä ilotulitteet pitäisi kieltää yksityisiltä ja lapsille ei saa myydä ollenkaan, vain ammattilaisille.
Vierailija kirjoitti:
Miten nuoriso on noin tietämätöntä? Olen samaa mieltä ilotulitteet pitäisi kieltää yksityisiltä ja lapsille ei saa myydä ollenkaan, vain ammattilaisille.
Ei ne ole tietämättömiä vaan ilkeitä
Onneksi Suomi alkoi ottaa moniosaajia vuonna 1990.
"Kuinka sairas ihminen voi olla?"
Ihmisellä voi olla yhtä aikaa AIDS (HIV), ebola, SARS, korona, botulismi, aivohalvaus ja -verenvuoto, syöpä joka elimessä, glaukooma, välikorvan ja poskiontelon tulehdus, karies, sammas, nivelpsoriaasi, Hashimoton tyreodiitti, maksakirroosi, suolitukos ja umpisuolen tulehdus, lapamato, migreeni, kihti, Crohnin tauti, peräpukamat, bakteerivaginoosi/impotenssi, jalkasieni, kurkkumätä, keuhkoputken tulehdus, keuhkoveritulppa, iskias, ... huhhuh, en jaksa enempää.
Selkäsauna tuommoisille kakaroille! Ja lopuksi saunan taakse koko porukka.
Saatanan pikkudemonit