Suomen talous tulee kasvamaan hurjan määrän!
Suomen talous tulee kasvamaan 2.5%. Vassarit on koko hallituksen ajan yrittäneet estää tätä tapahtumasta ja kun olen keskustellut aikuisten miesten kerhossani tästä niin olen kuullut että vassarit ovat tahallaan jättäneet jopa aterioita väliin vähentääkseen kulutusta ja hidastaakseen talouskasvua, mutta nyt se ei enää onnistu koska hallitus on vain liian mahtava!!!
Kommentit (22)
Suomi vihdoin nousuun, kiitos hallitus kovasta työstä!
Tässä se taas nähdään että oieisto on ainoa oikea ratkaisu suomen ongelmiin.
Saisi se kasvaa, että ihmiset pystyisivät hankimaan välttämättömät asiat, ennen kuin laaja romahdus iskee. Täytyy olla aikamoinen taulapää, jos kuvittelee, että tämä maailma muka pysyisi iäti pystyssä ja yhteiskunta normaalina.
Tässä se taas nähdään: tyhmyys on alati kasvava suomalainen lunnonvara.
Paljon parempi kuin vas ehdottama verotus ruoska
Ei ole nähty moista kasvua miesmuistiin hyvä hallitus!
Enemmän.
Alustavat analyysit kertoo 4-5 % vuosikasvusta
Demarien tutkimuslaitos sanoo, että ei kasva
Hallitus on parempi kuin koko elinaikanani!
Vierailija kirjoitti:
Demarien tutkimuslaitos sanoo, että ei kasva
Sen takia niitä ei kannata uskoa! Yrittävät vain laskea mielialaasi ettet kuluttaisi ja kasvu tapahtuisi vasta heidän kaudellaan!
Vielä kun saataisiin Kelan tukia leikattua vaikka puoleen niin Suomen talous lähtisi raketoimaan. Hyvällä tuurilla tukipummikupparit lähtevät pois maasta ja eipä noita kukaan jää täällä kaipaamaan.
Taas. Näinhän on luvattu aika monta kertaa.
Oikeasti suomalaisten täytyy olla ilman aivoja, jos äänestävät oikeistoa uudelleen, kun jotain teoreettisia ehkä jos kun laskelmia suolletaan heidän propagandatoimistostaan.
Vierailija kirjoitti:
Oikeasti suomalaisten täytyy olla ilman aivoja, jos äänestävät oikeistoa uudelleen, kun jotain teoreettisia ehkä jos kun laskelmia suolletaan heidän propagandatoimistostaan.
Suomen vassarit elää ihan kultissa. Kaikki mitä hallitus tekee on teidän mielestä paha ja jos jotain hyvää tapahtuu niin sitten se on propagandaa. Teistä tulis hyviä maga kannattajia amerikassa
Jos saadaan oikeisto vielä enskaudeks niin kyllä se velka lähtee jo laskuun! Hyvä hallitus!
Kyllä. Kuten tälläkin hetkellä, työuraa vientiteollisuudessa olen saanut tehdä juurikin oikeistohallitusten aikoina. Vasemmistohallitusten aikoina on aina alkanut aivan käsittämätön ilmastoverotus- ja ilmastobyrokratiahurmos ja lopulta irtisanomiset. Mielummin saan palkkaa työstäni kuin olen tukibyrokratiasta riippuvainen. Eli oikeistoa kannattaa minun äänestää.
Se joka luulee että loput ongelmat korjaantuu keskiluokkaa verottamalla vasemmiston ideoiden mukaisesti ei varmasti itse kuulu keskiluokkaan 😂😂😂
Vierailija kirjoitti:
Se joka luulee että loput ongelmat korjaantuu keskiluokkaa verottamalla vasemmiston ideoiden mukaisesti ei varmasti itse kuulu keskiluokkaan 😂😂😂
Joo jos yrittää pärjätä töitä tekemällä ja sijoittamalla osan ni ei vasemmistoa kannata äänestää kun heti on niiden käsi mun taskussa kun siellä on mistä ottaa. Eläkkeisiin ei voida tietenkään koskea
Vierailija kirjoitti:
Paljon parempi kuin vas ehdottama verotus ruoska
Suomen ongelma on se että ei veroteta tarpeeksi 😂😂
TÄMÄN TAKIA PS, ELÄKÖÖN HALLITUS!!!