Trump julistaa Hormuzinsalmen osaksi Yhdysvaltoja
Kommentit (12)
Oranssi voi julistaa vaikka itsensä paaviksi. Ei se tee siitä totta. Vanhus löi näppinsä irakin kanssa sellaiseen ongelmaan joka ei lopu yksipuolisilla julistuksilla.
Täysin vastuutonta antaa tämän dementoituvan ikähenkilön olla maansa presidentti. Aku on pudonnut kartalta pahemmin kuin Suomen urheilijat MM-suunnistuksessa.
The great strait of USA, formely known as hormuz.
MAGA, go Trump.
Igor is sad now.
Minä julistan Donaldin oikeustoimikelvottomaksi.
Siinähän julistelee. Mutta se että tunnustetaanko se sellaiseksi kansainvälisesti on toinen juttu.
Trump-ketjut häviää🤔
Ei voinut tästä Lake Ontario-keissistäkään keskustella.
Trump on vanha liiton miehiä. Vahvempi ottaa mitä kykenee. Siinä ei homojen uikutukset auta mitään.
Vierailija kirjoitti:
Videolla Trumpin takana oli monta riviä sotilashenklöitä, jotka taputtivat vimmatusti, kun kuulivat julistukset. Tämä porukkako on suomalaisten upseerien esikuva?
Hyvä kommentti.
On äskettäin myös nimittänyt Ontariojärven uudelleen Amerikkajärveksi, koska on riidoissa Kanadan pääministerin kanssa.
Trumb tekee oikein ,uskokaa vain kommarit,pitäisikö Iranin islamilaisen kanslliskaartin omistaa koko maailma?Ja syleillä myös kommunisti Kiinaa?
Videolla Trumpin takana oli monta riviä sotilashenklöitä, jotka taputtivat vimmatusti, kun kuulivat julistukset. Tämä porukkako on suomalaisten upseerien esikuva?