Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

IL: Perulainen Nayele muutti Suomeen. Ulkomailta tulee kauniita ja työhaluisia naisia Suomeen! 👍

Vierailija
08.08.2026 |

https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/ee88091e-1ba0-45f1-8337-9c0…

 

"Perusta kotoisin oleva Nayele Vargas muutti 18-vuotiaana Suomeen. Syy oli suomalainen vaihto-opiskelija jonka hän tapasi opiskellessaan lääketiedettä yliopistossa Perussa."

 

"Nyt hän asuu Lahdessa ja opiskelee intensiivikurssilla suomen kieltä ennen pian alkavia sairaanhoitajaopintoja."

 

Taas yksi tarina, joka todistaa, että Suomeen miehen perässä tulevat ulkomaalaiset naiset haluavat opetella Suomen kielen, työllistyä Suomeen ja sopeutua suomalaiseen yhteiskuntaan. Sen sijaan suominaisten tänne tuomat ulkomaalaiset miehet eivät yleensä ole sen kummemmin kiinnostuneita suomen kielen opettelusta, työnteosta kuin sopeutumisestakaan Suomeen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä sanotaan, että tämä vaihto-opiskelija olisi ollut mies? Tai että heillä olisi ollut suhde ja että sen vuoksi olisi muuttanut Suomeen?

Vierailija
2/2 |
08.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suominainen PrÖöT!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi yksi