Olenpas ovela
Huom ei ap:n omia ajatelmia.
Pistän sinut tasa-arvon keulakuvaksi. En kysy haluatko. Sinun tasa-arvo tilanteita tarkkaillaan, vakoillaan, manipuloidaan, lavastetaan ja vääristellään,
Sitten arvostellaan ja annetaan ohjeita osittain ihan sabotoitujen ja lavastettujen tilanteiden pohjalta.Näistä ei sitten moni tiedäkään, koska vaikea tajuta ja huomata.
Juuri sinun pitää esittää mikä on kantasi ja millä tavalla. Jos jossain on huomautettavaa se katsotaan tosi tarkkaan.
Et saa itse valita taa-arvon tasoa eri asioissa.
Se määritellään sinulle muualta.
Jos joku ärsyttää toimintamalleissasi järjestetään niin että saat paskakikkareet pullasta.
Vai et ole naiseuden ja äidillisyyden kannattaja henkeen ja vereen feministi?
Voit ottaa siis aivan hyvin turpiin fyysisesti ja uhkailuja fyysisistä jutuista??
Vai et loukkaannu tai pelkää helposti?
Voidaan jopa uhkailla kaikella paskalla ja osaksi toteuttaa niitä? .
Vai et kannata tasa-arvoa?
Siitä sitten teet kaikki kotityöt ja lasten hoidot. Luulisi että haittaa joskus? . Sinähön halusit olla perinteinen? Niin niin juuri tuolla tavalla sure.
Mitä vielä? Ai niin kun piti olla mahdollisimman rankkaa ja epäoikeudenmukaista laitetaan vielä twisti: Perinteinen malli, missä kuitenkin se nainen on tavallaan rahallisesti päävastuussa kaikesta?
Että juuri siinä asiassa, missä häntä saattaa haittaa eniten, järjestetään toisin, mitä olisi siinä perinteisessä mallissa. Sherlock taas.
Vastenmielistä. Luuleeko jotkut osoittavansa jotain hienoa tasa-arvoon tutkielmaa tuollaisilla?
Ottaen huomioon että juttuun liittyy valheita, lavastuksia ja rikoksia niin Yöks!
Korkki kiinni.