Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi Jenny Jakkila on hyvä nainen

Vierailija
02.07.2026 |

Jenny Jakkilaa on arvosteltu palstalla paljonkin, ja tietenkin arvosteluun on aihettakin. Koko tarina vaikuttaa keksityltä ja youtubestakin löytyvät videot aiheuttavat myötähäpeää. Lienee kaikille selvää, ettei nainen joka elää upporikkaiden miesten rahoilla kuluttaisi aikaansa pyrkimällä julkisuuteen ja myymällä parille kymmenelle aktiiviselle seuraajalle lisäkontenttia.
Mutta Jenny Jakkilaa on arvostettava siitä, että hän kertoo sen mitä naiset oikeasti haluavat. Naisen on voitettava parisuhteessa sosioekonomisesti. Nainen haluaa miehen joka on naista pidempi, vahvempi, älykkäämpi, itsevarmempi ja määrätietoisempi ja kaikin tavoin sellainen jota nainen voi katsoa ylöspäin. Tämä pätee sekä kodin hengettäriin, että boss ladyihin. Romanttisimmat sanat jotka mies voi koskaan sanoa ovat "minä maksan". Tässä Jenny Jakkila on uskaltanut laittaa itsensä likoon ja todeta sen mitä suurin osa naisista ei uskalla sanoa ääneen.
Sen sijaan, että Jenny Jakkila sanoisi "ne tietynlaiset naiset ovat gold diggereitä, minä nyt vain satuin kiinnostumaan miehestä  x (joka on hyvätuloisempi, älykkäämpi ja osaavampi, jne) - Jenny Jakkila myöntää suoraan olevansa gold digger. Ei vain muille, vaan myös itselleen.
121212

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi