Tajusin, että netissä ei ole minulle enää MITÄÄN
Jännä juttu. Olen roikkunut netissä enempi vähempi viimeiset 25 vuotta. Silloin joskus löytyi jatkuvasti jotain mielenkiintoista tietoa ja sisältöä. Keskustelut olivat mielenkiintoisia. Ihmiset olivat mielenkiintoisia.
Nykyään pyörin tavan vuoksi enää muutamalla sivustolla, vaikka en saa mitään niistä irti. Oikeasti pyörin enää siksi, että iskee kumma ahdistus ja yksinäisyys, jos ei löydy jotain "hälyä" muistuttamaan siitä, että netti on vielä olemassa ja kai siellä jotain muita ihmisiäkin vielä on, bottien seassa. Muuten pärjäisin ihan hyvin kokonaan ilman. Aikakin kuluu paremmin kirjoja lukemalla.
Saispa tämän lopunkin netissä roikkumisen lopetettua. Mutta se tuntuu vähän siltä, kuin astuisi ihan tyhjän päälle. 20 vuoden tapaa/addiktiota ei niin vain lopeteta.
Samalla harmittaa, että en kyllästynyt tähän kaikkeen jo yli 10 vuotta sitten. Elämästä on mennyt niin paljon aikaa hukkaan.
En kai ole ainoa netissä kasvanut ja siihen kyllästynyt millenniaali??