Keksiikö/kirjaako firmat sivuilleen hyviä arvosteluja itse?
Esim. katsoin Levisa-tyynyn arvosteluja, niin peräkkäin oli arvostellut tyyliin tän nimisiä: Aune, Helvi, Alma, Lempi, Tyyne, Hilma.. eli tämän nimisiä on joko jotain 80-90v tai pikkulapsia.. ja kaikilla oli sama murre, ihan kuin joku hesalainen tai teini olis kirjoittanu käyttäen tyyliin sanamuotoja "kyl", "tyynyy", "ainoo".. En millään usko et just ton nimiset on arvostellut peräjälkeen ja vielä kirjoittaa just samalla tyylillä.
Joku Reijo ja Tapio oli laittanut pelkän kommentin "rakastan", en usko et kukaan Reijo tai Tapio laittais oikeasti noin. Tai et "ihan paras ja ihana". Joku Sirpa aikoi suositella ihan POIKAystävällekin.
Jotkut nuoret työntekijät taitaa nuita tuonne ihan omasta päästään keksiä. Voi osa olla aitojakin mut hyvin monessa on kirjoitustyyli/murre sama ja toistuu samat asiat ja nuo nimetkin, en vaan usko et Aune, Lempi, Tyyne, Helvi siellä on ollu arvostelemassa. Toki nuo nimethän voi olla keksittyjä ihan arvostelijankin puolelta, käytetään nimimerkkiä mut jotenkin hassua et samantyylisiä nimiä peräjälkeen. Sit oli taas peräjälkeen jotain Markku, Raija, Tuija, Sirpa, Tapio nimiä.
Halooo.. jos oikeasti itse nuita tuonne laittavat niin tekisivät edes vähän paremmin/aidomman oloisesti.
Jos olisin töissä jossain myyntifirmassa niin en kyllä pystyisi kirjottamaan perättömiä arvosteluja tai laittaa tekoälyä niitä tekemään...moraalitonta.
Ap