Miten kohtaan seuraavaksi vanhempani?
Käyn täällä silloin tällöin lueskelemassa teidän kirjoituksia ja olen aina ajatellut,että ompa ihmisillä taas mielikuvitus laukannut, eilen huomasin ettei näin välttämättä olekaan. Lainasin viime viikonloppuna seitsemänkymppiseltä isältäni puutarhasaksia ja menin eilen illalla palauttamaan ne. Kun ajoin pihaan näin molempien vanhempieni olevan todennäköisesti kotona, koska molempien auto oli pihassa. Lapsuuden kotini edestä katsoen oikeassa reunassa on kuisti ja pääovi ja taas talon vasemmassa päädyssä on toinen ulko-ovi joka johtaa kodinhoitohuoneeseen. Kodinhoitohoneen oven lähellä on isäni puutarhavarasto ja kiikutin puutarhasakset suoraan sinne ja päätin mennä kodinhoitohuoneen oven kautta moiccaamaan vanhempiani. Kun astuin kodinhoitohuoneeseen ja astuin noin metrin eteenpäin niin käännyin katsomaan vasemmalla puolella auki olevasta ovesta kylpyhuoneeseen ja se mitä näin sai minut sokkiin. Isäni makasi selällään lattialla ja äitini hajareisin puolikyykyssä pissaamassa isäni rinnuksille. Pysähdyin noin sekunniksi ja kohtasin äitini säikähtäneet kasvot, käänyin 180 astetta ja marssin kenenkään sanaa sanomatta ovesta ulos.
En olisi ikinä uskonut vanhemmistani jotain tällaista ja vielä tuossa iässä. ensinnäkin olin kuvitellut noista pissaleikeistä tykkäävän lähinnä vähän nuhruisempien ihmisten. Isäni oli työelämässä ison metallialan yrityksen myyntipäällikkö ja äitini suht korkeassa valtionvirassa, molemmat ovat aina pukeituneet suhteellisen kalliisti ja tyylikkäästi, olen heidän ainoana tyttärenä ollut aina tosi ylpeä . Toisekseen ovat jo molemmat hieman yli seitsemänkymppisiä.
En todellakaan tiedä miten kohdata heidät seuraavan kerran?
Järkyttynyt tytär
Kommentit (12)
Niin vähän ajattelinkin. Ei kai se heillekään ole helppo tapaaminen.
Näit vahingossa heidän touhutaan, ei tuossa mitään rikosta ole tapahtunut. Ei tuosta tarvitse sen enempää numeroa tehdä.
Et ihan nuori ole varmaan enää itsekään, joten luulisi, että ymmärrät jo jotain seksistä. Jotkut parikymppiset nyt vielä voivat kuvitella, että ovat keksineet päihteet, ja seksin, mutta vanhempien luulisi tajuavan, että seksuaalisuus jatkuu vielä keski-iän jälkeenkin. Joo itse tykätään sitomisesta, ruoskasta, ja kolmannesta pyörästä, mutta ei, ei minun vanhempani tykkäävät vain lähetyssaarnaajasta pimeässä lastentekotarkoituksessa. Itselläni on omat kiihoituksen aiheet, niin varmaan on ollut isomummollanikin. Itse aion kinkyillä vielä 90-vuotiaanakin, jos elän.
Ja miten kohtaat vanhempasi. No ihan kuin ennenkin.
Nimimerkki Järkyttynyt tytär taitaa olla pikemminkin vintissä majaileva Pena47
Väännä pskat äitisi selälle ja kysy tykkääkö.
Harvinaisen tosi juttu. Tosi kuin vesi ja pitää kuin seula.
Mitä tämän kirjoittaja tästä tarinasta sai?? Niin selvä provo, että oli varmaan tarkoitus olla jonkinlainen vitsi.
Nooh, eivät he Sinuakaan ole alulle saattaneet kädestä toisiaan pitämällä. Vanhempasi eivät loukkaa ketään ja nauttivat elämän eri vivahteista sovussa keskenään.
Itse voisin vain sanoa vastaavassa tilanteessa heille vaikkapa: Ihanaa kun vielä varttuneenakin löydätte erotiikasta kivoja mausteita, mutta se siitä.
Tällöin asia ei jää vaivaamaan mutta se on kuitenkin käsitelty.
No onhan se varmaan ollut näky joo. Menin varttuneemmalla iällä yhteen naiseni kanssa ja hänen tytär sarttui näkemään kun painoin hänen äitiä takaa päin äiskän vinkuessa ja puristellssa tyynyä naama punaisena. On hän sittemmin käynyt kumminkin kylässä kun lie sulatellut asiaa.
Status tai ulkomuoto ei koskaan kerro ihmisestä kaikkea. Vanhempien seksileikkejä on inhaa nähdä, oli sitten jo aikuinen tai vielä lapsi. Lapsena tietysti myös voi olla traumatisoivaa, aikuisena ehkä lähinnä nolostuttavaa.
Muina miehinä/naisina vaan seuraavalla kerralla kylään. Luultavasti heitä asia nolottaa vielä enemmän. Asiasta tuskin tulee tarvetta puhua. Ole iloinen edes siitä että vanhemmillasi on keskenään kivaa, omia juttuja joista nauttivat.