Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Moni antiteisti naamioituu uskontoketskusteuissa ateistiksi ja pilaa hyvien ateistien maineen

Vierailija
02.05.2026 |

-miksi minun pitäisi uskoa johonkin mitä en näe, miksi minun pitäisi uskoa johonkin mikä sallii pahan, ja niin edelleen. Tämä on tyypillistä antiteististä argumentointia. Oikeaa ateistia ei asia kysytyttäisi. 
Pitäkää tämä mielessä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskovaisilla lähtee aina ns. mopo käsistä. Se on niin kauheaa kun muut eivät usko eivätkä tottele niitä jotka uskovat. Ei saa ajatella liikaa pitää vain uskoa. Ja tietenkin totella niin kaikki on hyvin. 

 

Juu en ala uskovaisten leikkeihin. Joulupukkiin saa uskoa lapsena mutta sitten se taikuus valitettavasti katoaa. Tylsää mutta sitähän elämä tuppaa olemaan. Silloin kun ei vastusta kaikki. Perin ikävää suurin osa olemassa olosta. Onneksi on päihteet, kirjat, tv, pelit ja elokuvat jne että pääsee pakoon tätä huonoa todellisuutta. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yhdeksän