Lue keskustelun säännöt.
Hei kaikki kahden asunnon
21.04.2026 |
Loukussa. Jos tyttöystävä muuttaa luoksenne ja pistää oman asunnon vuokralle, maksaako hän sulle puolet vuokrasta, jos asutte sun asunnossa?
Olisko reilu tyttöystävälle: Puolet vuokrasta, josta alennus se mitä jää maksettavaksi siitä omasta?
Sen mielestä ei ollu reilu laskelma.
Sanoi et maksaa paljon vähemmän kun saan käyttää sen autoa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En tajunnu sun laskelmaa.
Onko sulla siis vuokra-asunto josta haluaisit että hän maksaa puolet ja itse toisen puolen? Joo, se on reilua.
Onko sulla siis oma asunto, josta haluaisit, että tyttöystävä maksaa sulle puolet siitä, mitä hänen asuntonsa vuokra on? - joo ei ole reilua.
Vai onko sulla oma asunto, josta haluaist että tyttöystävä maksaa sulle puolet oman asuntonsa vuokratuotosta? Olisi reilumpi, mutta eihän sulle siitä mitään jäisi.
Tyttöystävä voi maksaa puolet ASUMISkuluista (hoitovaatike, vesi, sähkö, kotivakuutus, ei pääomavastiketta tai lainoja tai niiden korkoja)