Raskausoireet hävisi rv8
Onko kellään hävinneet oireet rv8 ja silti kaikki vielä hyvin?
Nyt on 8+4 ja tähän asti olen oksentanut monta kertaa päivässä. Kaikki ruoka on tehnyt pahaa. Kaksi päivää olen voinut syödä ihan mitä vain eikä tee yhtään pahaa. Nyt pelottaa että kesken tää menee.
Lops
Kommentit (2)
Raskaus jatkui paniikista huolimatta ihan normaalisti. Aiemmin olen myös saanut keskenmenon, ja silloin taas raskausoireet jatkuivat useamman viikon sikiön kuoleman jälkeen. Muutama viikko myöhemmin siis sikiö todettiin menehtyneeksi, ja nähtiin että kehitys on pysähtynyt jo viikkoja aiemmin, vaikkei mitään vuotoa tms. ollutkaan. Joten elämä on ihmeellistä!!! Toivon, että sinullakin kaikki hyvin, varmuudellahan se selviää ultrassa niin halutessasi.
Moikka!
Minul hävis oireet myös jo viikolla 8. Ihmettelin asiaa, koska edellisessä raskaudessa oireet vasta alkoi tuolla viikolla. Asia tarkistettiin n. rv 10, kun otin asian esiin neuvolassa. Kaikki oli kuitenkin reilassa ja nyt odottelen viikolla 31+3.