Skenaario
Järjestetään eräälle taistelukumppani, koska kaipaa vähän näpäytystä?
Niin kun olet niin kova suustasi ja muutenkin ylimielinen?
Huom! Nuo ovst erään mustamaalausjengin omia analyysejä ja huhuja, joita levitelty vuosikymmeniä..
Oikeasti henkilö ei ole sen kummallisemmin yhtikäs mitään, kun moni muukaan. Sitä voi tietenkin miettiä että : Miksi henkilö ollut vainon kohde jo vuosikymmeniä, ennen kin muka monia ongelmia mitä esitetään ongelmiksi, on ollut? .
No mutta asiaan. Tämä omien puolien pitäminen järjestetään naurettavan raukkamaisesti.
Se järjestetään niin, että hän on joutunut
valheiden, sabotointien ja rikosten uhriksi vuosikymmenten ajan. Näistä sitten pitää luovia jotenkin.
Vielä huvittavinta om väite, että ei osaisi pitää puoliaan kun vastassa on fyysinen uhka ts henkilö joka ei keskustele järkevästi eli mahdotonta pitää puoliaan ihan kenelle vaan.
Sitten joku älykääpiö myhäilee että tuollaista se on kun on altavastaaja?
Närkästytään kun ei hysteerisenä, vihaisen itkuisena mene valittamaan niistä törkeistä rikoksista ja vääryyksistä, minkä kohteina ollut?
Niinhän se piti olla?
Niin, sinäkin joidut nöyrtymään, kun on ilkeyksiä tehty? Nämä tietenkin esitetään suurelle yleisölle pelkkinä sattumana ja epäonnena? Kaikkea muuta!
Tuo esitetään jonain positiivisena potkuna parempaan, mutta ei tarvitse olla kovin älykäs tajutakseen kaavan: Aiheutetasn haittoja ja riitoja jotta joudut niitä selvittelemään. Osa jopa rikoksia. Kaikki tämä, jotta oppisi pitämään puoliasi? ? Ihan hyvällä vaan?
Onko älykääpiöille käynyt mielessä, että ehkä ei ole haettuaan mitään muuta kun niitä riitoja ja vastoinkäymisiä, joita sitten joituu selvittelemään?
Johan on kun kun ei pidä puoliaan. Jos lähes tapetaan, niin meneekö?
Ei mene silloinkasn,
Johan on kumma. Sehön on sun velvollisuus pitää puoliasi ja taistella?
Anteeks vaan, mutta hieman oudolta ja rikolliselta vaikuttaa se, että pitäisi pitää puoliaan asioissa mitkä lukeutuu törkeisiin rikoksiin ja mitä ei edes moni rikostutkija pystyisi selvittämään. . Osa asioista ei rikoksia mutta melko älyttömiä kuten näytelmät terveydenhuollossa! Tai itseasiassa on tuokinrikos, kun oikeista fyysisistä vaivoista kyse.
Asioita salattu ja väärennetty urakalla ja kaiken huippu on se, että joutuisi menemään selvittämään rikoksua osin tahoille, kerkä syyllisiä ja mukana juonessa.
Mikäköhön on lopputulos?
Eiköhön suurempi apu olisi ollut niiden sabotointien ja inhottavien asioiden tekemättä jättäminen. Opetusta mihinkään ei ole tarvittu.
Penis