Kaisa Juuso haukkuu Purran ministeriön
Yhtyy Harakan kritiikkiin.
Taitaa tulla Juusolle potkut persuista. 🍿
Kommentit (7)
Vierailija kirjoitti:
Juuso ei taida olla enää ehdolla eli voi sanoa mitä ajattelee
Vaikea uskoa että sillä naisella on kapasiteettia ajatteluun. Samat sanat purrasta.
Yrittää pestä kasvonsa että uskaltaa mennä kotiseudulleen, siellä on kuulema vihaisia ihmisiä kun muutti keskussairaalan terveyskeskukseksi.
Ap! Juuso on siinä iässä että taitaa jäädä eläkkeelle.
Tavallistan persujen hallitustaipaleelle, että kun muuta ei enää keksitä, aletaan tappelemaan keskenään.
Ei Juuso saa potkuja. Perussuomalaiset lähettää tiedotteen jonka rivien välistä voi lukea että Juuso on puheisssaan joskus "hölmön ylirehellinen".
Pitäisi oikeasti käydä kriittinen julkinen keskustelu VM:n asemasta ja toimista tälläkin vaalikaudella. Heidän valtaansa on pikemminkin vähennettävä, ei lisättävä. Kaikki ennusteet ja vaikutusarviot epäonnistuneet ja tämä porukka vielä valvoo HV-alueita, eikä esim. STM. Ei sotepalveluista leikkaaminen tuota mitään staattisia säästöjä, ei mitään kompetenssia tähänkään hommaan.
Juuso ei taida olla enää ehdolla eli voi sanoa mitä ajattelee