Lue keskustelun säännöt.
Piirtääkö teidän 5-vuotiaanne vielä persjalkaisia?
03.05.2007 |
Meillä piirrellään ja saimme lähetteen toimintaterapiaan jossa opiskellaan ihmisen anatomia alusta loppuun leikin varjolla. Toivottavasti ennen kouluikää alkaa loksahtaa ruumiinosat kohdilleen. :/
Kommentit (4)
Ei tuossa tapauksessa mitään terapioita tarvita vaan sitä että lapsi piirtää yhdessä aikuisen kanssa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Miksi pitäisi vanhemman kanssa piirtää, jos ei ole kiinnostunut piirtämisestä? Miksi pitäisi pakottaa moiseen? Piirtää sitten, kun siltä tuntuu.
Terkka sanoi että kehityshäikkää. Pääjalkaiset kuulemma vielä hän ymmärtäisi mutta että persjalkaiset...
ap
Meillä kohta 6 vuotias lapsi on piirtänyt ale 1 vuoden ikäisestä ja nykyään piirtää eläimiä, prinsessoja,linnoja jne.. Ei tohon mitään helvetin toiminta terapiaa tarvita vaan aikuinen jonka kanssa piirtää yhdessä. Miten lapsi voi osata piirtää ihmisen jos ei ole kenenkään nähnyt sellaista piirtävän??? Äidille kanssa kynä käteen ja piirrätte yhdessä, päivittäin. Yhteistä aikaa ja lapsikin oppii.