Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten tämä ratkaistaan?

Vierailija
18.02.2026 |

Mieheni on mukava ja melko huumorintajuinen, mutta myös melko yksinkertainen ja kaikkea uutta vastustava. Tähän asti olen jaksanut jotenkin huumorilla kääntää vastustuksen ja huumorilla opettanut asioita, mutta nyt en enää jaksa. En sitä, että hän kysyy joka asian minulta, en sitä että hän ei oma-aloitteisesti ryhdy juuri mihinkään enkä sitä että mikään ei saisi koskaan parantua, koska muutos on kamala asia. Myös seksi on minun johdolla. Hän haluaa kyllä kun minä haluan, mutta ei juuri koskaan itse tee aloitetta. 

Nyt huomaan miettiväni jotain sivusäpinää tai muuta, missä minua huomioidaan eikä minun tarvitse johtaa kaikkia operaatioita. Tämä on väärä ratkaisu, koska mieheni varmasti ajattelee parasta, omaansa tai yhteistä, eikä varmasti halua toimia väärin. 

Miten kertoa mikä minua vaivaa, koska eihän hän kuitenkaan voi muuttaa itseään. Eli minun pitää vaan jaksaa edelleen tätä samaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo joo, saat luvan pettämiselle. 

Vierailija
2/3 |
18.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä muutokseen on totutteluaika hänellä, vaikka uusi lipasto. Kaksi asuntoa hyvä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ehkä muutokseen on totutteluaika hänellä, vaikka uusi lipasto. Kaksi asuntoa hyvä?

Kaksi asuntoa ei ratkaise tässä mitään. Päinvastoin, toisi taloudellisia huolia ja minulle lisää operoitavaa. Vai ajattelit että olisi helpompi "hoidella" sivusuhteita? Ja jos lähdetään eri teille, niin lähdetään sitten oikeasti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan yhdeksän