Oiva keino, miten nainen voi raikastaa väsähtänyttä ulkonäköään.🤔
Monesti aamulla herätessä voi naisen kasvoja vaivata turvotus. Tämähän johtuu esim. unen puutteesta, huonosta ruokavaliosta, liikunnan puutteesta ym. Myös hormonit voivat turvottaa naisen kasvoja. Tällöin oiva keino on laittaa silmille kurkkuviipaleet tai teepussit. Myös kasvojen upotus jääkylmään veteen auttaa. Harmittavan usein naiset unohtavat pitää itsestään huolta ja katukuvassa näkyykin turvonneita, ärtyneitä kasvoja, joissa ihon värisävy on ikävän harmahtava. Ottakaahan naiset aamurutiiniksi sellainen kasvojen virkistämishetki. On mukavampi olo kun kasvot näyttää raikkailta.
Kommentit (15)
Minulle on aivan se ja sama kuinka väsähtäneeltä näytän aamulla. En voi ajankululle mitään ja hyväksyn esimerkiksi ikääntymisen merkit.
- terveellinen ruokavalio
- säännöllinen ja riittävä liikunta
- riittävä uni
- päihteet pois
Teelusikkaa voi hetken pitää pakastimessa ja kylmällä lusikalla painaa silmäpusseja. Turvotus katoaa nopeasti.
Ap, tunge kurkku ja teepussi perseeseesi.
Tupakointi ainakin pitää lopettaa heti! Katukuvassa näkee enemmän röökimuijia kuin röökimiehiä.
Nykynuorten pallit mahtuvat hyvin teelusikkaan. Niilläkin voi painella.
Turvonneita kasvoja on huomattavasti helpompi hoitaa kuin ap:n turvonneita aivoja.
Olen näillä ap:n vinkeillä kaunistunut jo ihan valtavasti. Olen myös muuttunut tosi tyylikkääksi. Lähden tästä nyt kasvot virkeinä ja meikattuina, korkkarit kopisten, kuohkea permis heiluen ja jakkupuku päällä kaunistamaan ryhdikkäänä katukuvaa.
Vierailija kirjoitti:
Olen näillä ap:n vinkeillä kaunistunut jo ihan valtavasti. Olen myös muuttunut tosi tyylikkääksi. Lähden tästä nyt kasvot virkeinä ja meikattuina, korkkarit kopisten, kuohkea permis heiluen ja jakkupuku päällä kaunistamaan ryhdikkäänä katukuvaa.
Muistathan laittaa jakkupuvun päälle joko turkin tai tyköistuvan villakangastakin vyötäröä korostavalla vyöllä!
Alan epäillä, että ap on ihan tosissaan...
Lopettaa vetämästä hienostuneet päiväkännit viinillä
No ei ole turvotuksia ollut. Aamuisin peilistä katselee levänneen näköinen naama. Ei muuta kuin vähän kasvojumppaa, hammaspedu ja iloisin mielin töihin
😅🤮