Ihanaa, valvon taas yöllä ja sitten aamun lähestyessä vaivun uneen.🥰
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Tuet pitäisi lopettaa. Loiset (työttömät) lähtisi pois Suomesta tukien loputtua.
Niin, töitähän tehdään vaan klo 8-16 välillä.
Mä tykkään kans yövuoroista. Nyt ei vaan ole meneillään. Huomenna vapaa. Jee! Saa vastailla tolle yhdelle vanha ja homeinen.
Vierailija kirjoitti:
Tuet pitäisi lopettaa. Loiset (työttömät) lähtisi pois Suomesta tukien loputtua.
Muista mielipiteesi, kun vaikka sairauden takia joudut itse työttömäksi, saattaa pikkasen ääni muuttua kellossa.
Itse en ole koskaan tehnyt yövuoroa eikä äitikään koskaan tehnyt. Isällä sen sijaan epäsäännöllinen vuorotyö, tulot ja lähdöt miten sattui (tainnut kertoa tämän N+1 kertaa :)). Mutta sitä en ole kertonut, että niissä yöpäivystysvuoroissa joskus kävi aika pitkäksi - piti samalla toivoa, et jotain tapahtuisi ja toisaalta taas, ettei mitään vaan sattuisi. Nyt, vasta, ymmärrän sen tunteen (kun mulla ikää 60).
(omassa työssä olin "päivystysvuorossa", työkaverit kesälomalla ja jonkun piti olla "päivystämässä", 8-16. Eihän tuo ole mitään verrattuna isän yövuoroihin. Olin kyllä sillon vt./vs. projektipäällikkö, sen muutaman viikon. En koskaan "kirjauttanut" sitä cv:hen.)
Tuet pitäisi lopettaa. Loiset (työttömät) lähtisi pois Suomesta tukien loputtua.