Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tiesitkö jo että matriarkaatti on asioiden luonnollinen järjestys?

Vierailija
05.02.2026 |

Jokainen meistä on äitinsä kivulla synnyttämä. Lähes jokainen rakastaa ja kunnioittaa äitiään. Äidit hallitsevat lapsiaan. Nainen sopii siis hallitsemaan kaikkia.

 

Miehet ovat kyllä väkivaltaisia, mutta naiset ovat kypsempiä kun eivät alennu hallitsemaan väkivallalla vaan lempeydellä. Naiset voi rangaista miestä katkaisemalla kaikki naiskontaktit mikä on monelle miehelle pahempaa kuin kuolema ainakin tämän sivun mukaan.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
05.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Useissa esikristillisissä kulttuureissa palvottiin hedelmällistä naista. Ja kyllä katoliset ja ortodoksit kunnioittavat Jeesuksen äitiä.

Vierailija
2/6 |
05.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

En tiennyt. Naiset on hyviä nalkutuksessa ja pyllistyksessä. Ja thats it.

Se ei ole nalkutusta vaan heikomman miehen äidillistä opetusta. Etkö kunnioita äitiäsi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
05.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Naiset eivät pysty puolustamaan edes itseään, niin miten he pystyisivät puolustamaan yhteiskuntaa tai perhettään. Naiset eivät sodi ja siksi naisten johtamat yhteiskunnat luhistuvat, kun naapurikulttuuri valloittaa ne. Tämä selittää sen, miksi maailmassa ei ole matriarkkaalisia yhteiskuntia."

Jos kaikki miehet katoaisivat naisia ei tarvisi puolustaa.

 

Mitä muuten tarkoitat valkoisen heteromiehen asemalla? Jos se on poikkeuslupa kohdella muita huonosti, sitä ei tarvita.

Vierailija
4/6 |
05.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin on. Se on ollut alkuperäinen järjestys matriarkaalinen linja. Naiset valisee ne tasokkaat siittäjät. Muut kelpaa orjiksi.

Vierailija
5/6 |
05.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noh... Jos otetaan puhdas biologia mukaan niin...

Kautta historian miehet on kontrolloineet lisääntymistä. Naiset ei ole saaneet valita puolisoa vaan naimakauppoja on käytetty vahvistamaan oman suvun valtaa. Tämä on johtanut sisäsiittoisuuteen, vammaisuuteen ja perinnöllisiin sairauksiin. Äärimmäisimpänä esimerkkinä Habsurgit. Kun miesten vaistot ovat vallassa lisääntymismielessä, se tutkitusti johtaa sekä fyysiseen että älylliseen kehitysvammaisuuteen ja lopulta steriiliyteen, ihan vaan siksi koska miehet eivät siedä ajatusta että "me" ja "ne muut" sekoittuisivat. Siitäkin huolimatta, että geneettisesti näin on nimenomaan tarkoitus tapahtua. 

 

Sitten taas kun on tutkittu naisten vapaata parinvalintaa, niin naiset vaistomaisesti kokevat seksuaalista vetoa miehiin joiden geneettinen perimä on mahdollisimman erilaista: jos ja kun (kuten nykyään järjestettyjen ja sisäsiittoisten avioliittojen aikakauden päätyttyä) naiset saavat itse valita puolisonsa, jälkeläisistä on tullut terveempiä, älykkäämpiä ja pitkäikäisempiä. Perinnölliset sairaudet saadaan hävitettyä kun molemmat vanhemmat ei kanna riskigeeniä. 

 

Todellinen biologia tukee sitä, että naisten kuuluu valita vapaasti parittelukumppaninsa ilman yhteiskunnan ohjausta. Jos naiset olisivat aina lisääntyneet vain niiden kanssa joihin tuntevat luontaista, aitoa vetoa eikä lisääntymisestä ikinä olisi tullut valtapeliä, ihmiskunta olisi paljon pidemmällä kuin nyt ollaan. 

Vierailija
6/6 |
05.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi noin ei ole apsukka?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi