Kertokaas miehet mitä toivotte parisuhteelta, seksin lisäksi?
Toimiva seksielämä on varmasti monelle tärkeä, mutta mitä muuta parisuhteessa pitäisi olla, että se olisi tyydyttävä?
Minkälainen on ihannenaisesi/-suhteesi?
Kommentit (4)
Ihanne nainen on perhekeskeinen, lapsirakas, touhukas, älykäs nainen, jota on helppo mielyttää. Suhteessa on tärkeää yhteenkuuluvaisuus ja yhteen hiileen puhaltaminen.
Tavallisimmin naisissa esiintyviä puutteita ovet itsekeskeisyys, uratietoisuus, lasten näkeminen hirveänä taakkana, sitoutumishaluttomuus. Naisia joille elämä jäsentyy ihmissuhdesotkujen, murheiden, masennuksen soppana.
Ihanne nainen on perhekeskeinen, lapsirakas, touhukas, älykäs nainen, jota on helppo mielyttää. Suhteessa on tärkeää yhteenkuuluvaisuus ja yhteen hiileen puhaltaminen.
Yhtään kehumatta mä olen juuri tuollainen !
Ilmankos meillä menee miehen kanssa loistavasti !
olen tukenut miestäni läpi vuosien, on ollut työssä, jonka takia paljon poissa, on ollu yk-joukoissa vuoden ja välillä työtön...olin itse kotiäitinä pitkään ja olen todella perhekeskeinen. Ja seksistä en ole koskaan kieltäytynyt, päinvastoin, ja annan suuseksiäkin vaikka en itse saakaan ja niin vaan mies jätti mut.
Totesi vain, että ei olis tarvinnut, kun kuvailin miten paljon olen mielestäni tähän panostanut.
Enkä nyt mikään kynnysmattokaan ole ollut, akateemisesti koulutettu, hyvin tienaava ja fiksu.
Vaimon pitää pitää kodista huolta. Siis pitää siistinä, hoitaa pyykit jne. Vaikka nykyään tasa-arvosta niin hössötetään niin kyllä sitli on naisten ja miesten hommia. Nykyään kun vaaditaan että miehen pitää tehdä myös kotityöt. Laiskotteleva nainen on pahin mitä voi olla.