Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sinä jota on kohdeltu työpaikalla epäasiallisesti, pääsitkö lähtemään voittajana?

Vierailija
01.02.2026 |

Kiusaamista, nöyryyttämistä tai muuta epäasiallista kohtelua minkä takia irtisanouduit. Lähditkö häviäjänä vai voittajana? Ja jos voittajana, niin miten?

En tiedä onko sillä kenellekään muulle kuin itselleni merkitystä, mutta haluaisin jättää sellaisen muiston että lähdin omilla ehdoillani ja voittajana enkä siksi että oli pakko antaa periksi.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
01.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki firmat täynnä samanlaisia hyväveliukkoja jotka vetää yhtä köyttä ja huutaa yhteen ääneen kuinka kaikki oli sun syytä.
Tee niin kuin muutkin ja paskanna niiden pukkariin tai laita laksatiivejä kahvipullaan

Vierailija
2/5 |
09.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

LINTSAAMINEN!


Meillä eräs ihan avoimesti ramppaa työaikana elinlääkärissä, joku kennelinpitäjä.


Ei auta muu kun oman käden oikeus. Nojaa kunhan tästä tokenen otan yhteyttä liiton juristiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
09.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sikäli ainakin voittajana, että enää ei tarvitse siellä olla. Kylmänväreitä tulee, kun välillä käy se työyhteisö mielessä. Hyviäkin työkavereita kyllä oli.

Vierailija
4/5 |
09.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Entisenä Kelan työntekijänä he sanoivat minun rikkoneen vakavasti ammattietiikkaa, enkä uskonut heidän hölynpölyään. Niinpä erosin voittajana. 💪

Vierailija
5/5 |
09.02.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yritykseni kohtelee minua hyvin; ainakin voin tulla tänne työaikana lukemaan, kommentoimaan ja tykkäämään. Toivon, että löydätte kaikki työpaikan, joka on teille ystävällinen. 

 

T. Korkeassa asemassa oleva työntekijä kirjoittaa tätä yrityksen tietokoneella.