Eikö synnyttäminen ole vähän sama asia kun paskalla käynti🤔
Helppoa ja mukavaa puuhaa kun sen on suorittanut. 😁
Kommentit (22)
Kuin ummettaisi ja vääntää kilon köntsän.
Vierailija kirjoitti:
Mulla repes pimppa siin 😭
Mulla repes perse kun olin ummella.
Vierailija kirjoitti:
Oletko alle 10 v?
En kerro. 😁
No jos sun pökäle on yhtä iso kuin se vauva, erityisesti yhtä leveä, niin sitten. Siis joku semmoinen about 30 senttinen. Mutta sun pökälettäsi ei tavitse hoitaa, ellei se tuki vessanpönttöä ja siinäkin varmaan riitää tunti ähellystä, se vauva vaatii aika paljon muutakin.
Harmi kun ulilauta tuli maksulliseksi.
Nyt tiedetään mistä ap on tullut maailmaan. Suloinen kolmekiloinen kakkapökäle jo syntyessään ja nyt teinimussukkana täysi pasha.
Miten sen jälkeen? Rintaruokitko ap kakkapökälettäsi? Jäätkö isyyslomalle "pienokaisesi" kanssa?
Vierailija kirjoitti:
Miten sen jälkeen? Rintaruokitko ap kakkapökälettäsi? Jäätkö isyyslomalle "pienokaisesi" kanssa?
Ap varmaan "imettää" sitä 😂
Vierailija kirjoitti:
Kuin ummettaisi ja vääntää kilon köntsän.
Kilon? No kolmen kilon. Kunhan sitä on ensin kantanut sisällä, niin että se vaikeuttaa kävelyä, istumista, nukkumista . Ja sitten se alkaa antaa viitteitä pari päivää ennen ulostamista.
Synnytys on luultavasti aika yksilöllinen kokemus. Ulostaminen taitaa olla aika globaali.
Pistä tens palleihin ja täysille saat vähän tuntumaa
paska, 3684g 52cm
Kyllä tuntuu hyvältä🤔pakko rakastaa
Kysy vaikka äidiltäsi kun sinua synnytti!
Ja sinun tapauksessasi tulos oli koostumukseltaankin sama 🤔
Juu, ihan sama. Paitsi että sitä lasta pitää odottaa noin 9 kuukautta ja se on huomattavasti isompi kuin mikään kakkapökäle, kestää kauemmin, kakka tulee ulos minuuteissa, synnyttämisessä menee tunteja, sitten sitä lasta pitää hoitaa seuraavat 18 vuotta, ei voi vaan vetää vessaa, mutta muuten ihan sama kyllä.
Kyl hauskaa o