Muita joita staattinen sähkö jahtaa?
Ärsyttää kun saan staattista sähköiskua joka paikasta. Äsken vaihdoin lakanoita, vieläpä kumihanskat kädessä(iho rikki) ja sain pussilakanasta oikein sarjan iskuja. Tuntui että niitä tuli kymmenittäin, melkein sattui jo, tuntui että sormikin oli kipeä.
Omat vaatteet oli kyllä keinokuitua.
Kohtalotovereita?
Kommentit (8)
On sellaisia antistaattisia suihkeita, tekstiileille ja hiuksillekin. Ja ilmankostuttimiakin on.
Talvisin, etenkin pakkasten aikaan saan jatkuvasti pieniä näpäyksiä. Ihan vaikka avaamalla parvekkeen metallisen ovenkahvan, joskus seinästä, paidasta jne. Ei liity mihinkään mystiseen, erityisihmisenä olemiseen, vaan pelkkään fysiikkaan.
Töissä vedän roclaa ja kokoajan iskee sähköä käteen kahvasta, onneksi ei kovaa mutta epämiellyttävää. Auton ovet tönäisen aina kiinni kyynärpäällä kun oveen koskiessa sormiin iskee kova sähköisku.
Talvella voi olla salamoita . Ja kyllä kun kaikki on sähköistetty. Ja keinokuitua. Kierrätettyä . Niin mekin ostettiin halpa peitto mikä ritisee ja sähköistää , saa iskuja siitä. Budhahenkiset tietää nämä telepatiaenergiat. Joku guru voi nähdä niitä sähkökenttä ja energioita. Samoin kun ne vajoaa näkyihinsä meditoimaan ne siirtää ajatuksiaan toisiin. Sähköisesti. On myös energia hoitoja . Sakroja. Joskus joku shampoo on sähköistä kuten hiukset tai koiran karvat ja kissan. Ovenkahvat . Joku takki. Päivä ilman sähköä kun katkaisee sähkön pois päältä. Tai on ulkona kun vähemmän radioaaltoja. Sähköjohtojen läheltä pois.
Langattomat laitteet purkaa sähköä sun käsiin kuten älypuhelimen akku.
YouTube on videoita kun villiapinat hyppää sähkölinjoille ! Hups. Grillattua apinaa.
Up