Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Leikkiä/ohjelmaa lasten synttäreille????

Vierailija
25.04.2007 |

Mikä ois joku rauhallinen leikki lapsille? Jotain karkin etsintä juttua mietin, mutta hässäkkähän siitä syntys.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aasin häntä tai eri variaatiot siitä. Voi piirtää vaikka lapsen tärkeimmän pehmon paperille ja kaikki yrittävät sitten vuorollaan silmät sidottuna laittaa pehmolle rusettia. Paperiin voi sitten vaikka laittaa rastin ja kirjoittaa lapsen nimen viereen, niin tietää kuka osui lähimmäksi.



Onkiminen on aina lapsen suosiossa. Esim joku kangas oviaukkoon ja lapsi laittaa korin vaatteen yli ja koriin ilmestyy joku saalis. Voi olla ihan mitä vaan tarra, karkki, lyijykynä tai vaikka yllätyspussi.



Tietokilpailu. Purukan voi jakaa vaikka joukueisiin.



Piirrä ja arvaa. Tämäkin on kivaa joukkueittain. Yksi piirtää ja jos joukkue arvaa tietyn ajan kuluessa, niin saa pisteen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kahdeksan