Kerhoon eväät, mitä kuinka paljon? ikää 5v
Kommentit (9)
..leipäsiivun ja muutaman hedelmäpalasen. Välillä karjalanpiirakkaa, kananmunaa (ilman keltuaisia..), näkkäriä, hapankorppua..Kerho kestää 3 tuntia aamu- tai iltapäivällä. Ja pillimehu on vakio. =)
Minä laitan tytölle mukaan lämpimän ruuan, koska jos laitan leipiä hän ei syö niitä. Aamupalalla syö leivän mutta kerhossa ei. Kerho on klo 8-11.
Vierailija:
Minä laitan tytölle mukaan lämpimän ruuan, koska jos laitan leipiä hän ei syö niitä. Aamupalalla syö leivän mutta kerhossa ei. Kerho on klo 8-11.
muut eväät vaihtelee, riippuen siitä tuliko syötyä ruokaa kunnolla ennen kerhoa vai ei!
leipää, jugurttia, hedelmiä... ym...mistä lapsi tykkää...
pillimehu, leipä/sämpylä sekä jugurtti/vanukas, kerho klo 10-12.30 ja lapsi 5 vuotta.
mehua pullossa ja yleensä leipä kun ei muuta juuri suostu ottamaan, joskus viinrypäleitä tai muroja jotka vaan napsii kupista.
vanukkaita ym herkkuja ei saa viedä, srk:n kerho meillä.
Kotona syö just ennen puolta päivää ja ruoka taas sit klo 16 jälkeen
Meiän nirsoilija ei suostu syömään keltuaista. Ja onpahan siistimpää niin, kotona ei olisi väliä, mutta en viitsisi laittaa kerhoon mitään kamalan sottaavaa evästä. =)
happohyökkäys tulee välipalasta kuin välipalasta eikä pillimehu ole siinä suhteessa muuta mehua tai vaikkapa appelsiinia pahempi. Täysksylitolia huuleen välipalan jälkeen :)
T: Suuhygienisti
Jos menee suoraan aamupalalta ja lounaaksi kotiin niin ei kannata kauheasti laitella eväitä.