Kokoomuslaisen kaupallisen median uusin propagandakampanja: suomalaiset haluavat leikkauksia ja hallituksen tulee leikata lisää
Todisteena on tietenkin kokoomuslaisen EVA:n tutkimus. EK:n toimistolta on taas käsky käynyt, että nyt omistetut mediat rummuttavat leikkausten ihanuutta suomalaisille.
Suomalaiset kääntyivät leikkausten kannalle - Yllättävä muutos demareita kannattavissa
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/a/ac2e5b74-117e-48c9-8356-281c757773fc
Pääkirjoitus: Demariäänestäjien päät kääntyvät
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/7e4c7b4d-9651-4512-90f6-0314848669b3
Eva: Suomalaiset sopeuttaisivat taloutta mieluummin leikkaamalla kuin verottamalla
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011719007.html
Eva: Suomalaisten velkahuoli syvenee
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/eva-suomalaisten-velkahuoli-syvenee/9276056
Tutkimus: Suomalaisten huoli valtionvelasta kasvaa - näin kansa korjaisi taloutta
Kommentit (17)
Omistetun kaupallisen median propagandakampanjat:
Propagandakampaja nro 1: Suomalaiset kuluttajat talouden heikoin lenkki
Propagandakampanja nro 2: Etätyö Suomen talouden tukkeena
Propagandakampanja nro 3: Suomalaiset haluavat lisää leikkauksia!
Omistettu kaupallinen media syyttää Suomen tilanteesta ketä tahansa muuta kuin hallitusta.
Miksiköhän kokoomus on myynyt kaikki Suomen luonnonvarat ja omaisuudet ulkomaisille yhtiöille.. Kokoomus kannattaa Ursulan suomalaisvastaista politiikkaa. Kokoomus on tuhonnut Suomen itsenäisyyden.
Propagandakampanjoiden uutiset tietenkin julkaistaan yhtä aikaa kaikissa omistetuissa medioissa.
Lisäksi etätyön tekijöitä tulee vihata yhtä paljon kuin työttömiäkin.
EK ja kumppanit ostavat ennätysmäärän propagandaa ensi vaaleihin. Musta muuttuu valkoiseksi suit sait.
Kokoomuslainen iltapaska nykyisin ilmoittaa "sitoutumattomuutensa" joka paikassa. Aivan kuin kukaan enää uskoisi.
Palstavasuja itkettää, kun huomaa, ettei siinä omassa kuplassa ole kuin ne pari samoin ajattelevaa kaikkipäivät kaljoittelevaa ideologisesti työntä urpoa. Suurin osa ihmisistä kuitenkin tajuaa, ettei vuosikymmeniä Hakaniemen torin laidalta johdettu homma pelaa ja maa pitää kunnolla uudistaa vaikka pari vuotta alussa kirpaisisikin.
Jäämme odottamaan seuraavaa EK:n ja omistetun kaupallisen median propagandakampanjaa.
Suomen media on kuin Pohjois-Koreassa.
Jos ihmettelet, miksi kokoomuksen kannatus pysyy melko vakaana, niin syynä on se, että koko kaupallinen mediakenttä suojelee kokoomusta.
Ahne sukupolvi pilasi tämän maan.
Tosiaan propagandakampanjoista unohtui kokkaremedioiden kestorummutus: talouskasvu on aivan nurkan takana!
Media ilmoittaa olevansa "sitoutumaton" = Saat lukea kokoomuslaista kusta ja paskaa
demaritkin haluaa leikata eliitin, elinkeinoelämän, pääomapiirien, omistajien ja institutionaalisten sijoittajien mm. säätiöiden lukemattomat veroedut
Vierailija kirjoitti:
demaritkin haluaa leikata eliitin, elinkeinoelämän, pääomapiirien, omistajien ja institutionaalisten sijoittajien mm. säätiöiden lukemattomat veroedut
Juu, otetaan ainoastaan veroedut pois ja institutionaalisille sijoittajille lätkäistään 5% lähdevero 👍
Muistakaa:
Kaupallisen median omistajat = kokoomuksen suurimmat rahoittajat