Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä on kun oma mies ei kiinnosta seksuaalisesti?

Vierailija
23.04.2007 |

Tämä on aika kamalaa. Rakastan miestäni ja meillä menee hyvin. Seksin kanssa vain on vähän ongelmia. Harrastamme kyllä seksiä, mutta olen itse niin passiivinen, että oikein hävettää. En saa itseäni innostumaan miehen hyväilystä ja tekemiseni onkin aika väkinäistä. Mies on vähän lihonut... en tiedä voiko tämä johtua vain siitä. Mistä ihmeestä uusi kipinä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

täällä toinen samanlainen

Vierailija
2/3 |
23.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikä mitään neuvoja tarjolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Usein kyse on siitä, että mies ei stimuloi tärkeintä seksuaalista elintäsi eli aivoja. Johonkin tarpeeseesi mies ei vastaa. Meillä ainakin on näin.



Muistakaa myös, että tämä yltiö-seksuaalisuus on ihan uusi ja keinotekoinen ilmiö. Esim. 1800-luvulla vanhemmat muuttivat omiin makuuhuoneisiinsa kun lapsiluku oli täynnä.



Minä en tiedä, millä perusteella meidän pitää muka kuksia kuin jänikset koko ajan? Eivät muutkaan nisäkkäät tee niin. Siis tietysti, jos tekee mieli, mutta jos ei tee niin ei tee.



Mitään neuvoja minulla ei ikävä kyllä ole. Mutta kriittistä asennetta kuitenkin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kolme