Miten saisi parissa kuukaudessa kasaan 1000e?
Kommentit (18)
Sitä itsekin pohdin. Pitää kait perustaa OF. Vaihtoehdot alkaa olla vähissä. Ei kukaan halua palkata kaltaistani pitkäaikaistyötöntä
Laitat palkasta sivuun 500€ per kk.
Minä ottaisin sen ihan vaan tililtä.
Kahden kuukauden työmarkkinatuki on jo yli 1000 e.
Laitat asunnon vuokralle 2 kk:ksi. Muutat itse siksi aikaa muualle. Omat porukat, kaverit tms.
Jos asuntosi on isompi, ota kämppis.
Helposti. Kirjaudu ulkomaalaiselle deittisivustolle vaikka Ridge Forresterin (tms.) kuvalla ja ala lähetellä I love you viestejä suomalaisille naisille, mielummin hieman vanhemmille ja keksi vähän ajan päästä tarina kuinka tarvit rahaa ja Applen lahjakortteja uskonnollisen järjestön tukemiseksi tai perustamiseksi.
Pieniä summia aluksi ja sit enemmän.
Jos pärjäät lontoolla niin googleta best passive income, side hustles, extra income jne. Ideoita ja ohjeita vinkkeineen löytyy massoittain. Jos tarve on välitön niin noista ei välttis oo apua kun monessa kestää ennen kuin näkee senttiäkään.
Helpoin ja varmin tapa lienee käydä kaikki vuokrafirmat läpi ja tehdä ihan mitä tahansa edes päivän keikka. Kun hoidat hommasi saat lisää keikkaa jne.
Sijoita 50 000e hyvässä nousussa olevaan osakkeeseen.
no ei minun tarvitse tehdä yhtään mitään ja enemmänkin tulee. Eli joulu- ja tammikuun osingot kuin odottelen niin on yli tonni kasasassa ylimääräistä.
Työ olis se perinteisin menetelmä.
Alieeni kirjoitti:
Sitä itsekin pohdin. Pitää kait perustaa OF. Vaihtoehdot alkaa olla vähissä. Ei kukaan halua palkata kaltaistani pitkäaikaistyötöntä
Moni pyörittää OF:n chattia ja penisarvosteluita tekoälyn avulla. Osa tekee kuvatkin tekoälyllä. Ei siellä ole pakko omalla fysiikalla esiintyä. Sitä voi myydä vaikka tekoälyn tekemiä haikuja kunhan joku on valmis niistä maksamaan.
Osta vahva sorkkarauta, kommandopipo ja mustat ulkoiluvaatteet.
Maksan suikkelista 8€/kerta. Ahkeruus palkitaan.
Luin ensin, että miten saisi parrua...hihi.
Itse en ole keksinyt mitään muuta kuin jonkinlaisen kuukauden nälkäkuurin, jonka aikana söisi jotain superhalpaa ruokaa koko halvatun kuukauden. Tällä tavalla voisi jäädä jokunen satanen siinä kuussa säästöön, mutta itselläni ei enempää.
Ei ole mitään mahdollisuutta päästä töihin, olen työkyvyttömyyseläkkeellä.
Sinä: et yhtään mitenkään.