Mistä asioista elämässäsi olet ylpein ja miksi?
Kommentit (8)
Saavuttanut henkisen tasapainon ja onnellisuuden muutaman vaikean vuoden jälkeen. Kasvattanut hallintaa omassa kehossani.
Kykenen edelleen nauttimaan elämästäni ja olen optimisti tulevaisuuden suhteen.
Taustalla mm. päihdeporukoissa liikkumista, perheväkivaltaa ja kesken jääneitä kouluja.
Vierailija kirjoitti:
Kykenen edelleen nauttimaan elämästäni ja olen optimisti tulevaisuuden suhteen.
Taustalla mm. päihdeporukoissa liikkumista, perheväkivaltaa ja kesken jääneitä kouluja.
Well done!
En oikein mistään, en ole sen tyyppinen. Osaan lähinnä hyödyttömiä asioita. Onneksi en ole varainaisesti tehnyt kenellekään myöskään pahaa, niin ei tarvitse kuitenkaan hävetä.
Siitä että olen nainut varakkaan miehen ja saanut kaksi ihanaa lasta.
No. Ainakaan kukaan ei ole ajautunut köyhyyteen, päihteisiin, tuhoon, rikoksiin tai laitokseen sen takia mitä olen tehnyt tai jättänyt tekemättä.
Se että Jeesus on Herrani ja että olen uskossa ja pääsen Jumalan luo. Olen Jumalan onnellinen lspsi. Minä ylpeilen Jeesuksesta elämässäni
Kolmesta tasapainoisesta lapsestani. Siitä, että olen asunut ulkomailla yli vuosikymmen ja että olen uskaltanut ja osannut kulkea ns. omaa tietäni. Olen valinnut itselleni mieluisia asioita sekä tapoja toteuttaa niitä.