vieläkö on myynnissä Aapri-kuorintavoidetta?
joskus nuorempana oon ostanut,mutta nyt en oo kaupoissa nähnyt,tietääkö joku vieläkö sitä valmistetaan?
Kommentit (10)
En oo kyllä enää useampaan vuoteen nähnyt sitä myynnissä.
Marketista Erisanin tuotteet ainakin on edullisia (3-4 ¿) ja kuorintageeli raikas. Tuo aapri taisi olla voidemaisempaa?
varmaan tänä päivänä ihan nämä markettituotteet on ihan ok, esim joku nivea.
Se oli ihanan karkeaa ja sillä sai kuollut solukko kyytiä! :)
Niveaan ei ainakaan kannata laittaa rahojaan. Siis siihen geelimäiseen jossa on siniset ne rakeet, en tiedä onko niillä jotain muuta kuorintaa. Tuo ei ainakaan tee juuri mitään iholle.
voi kun joku tietäis mikä toi hajustamaton olis,sopis just mun herkälle iholle
kun " repivät" ihoa. Melkeinpä kaikissa kuorintavoiteissa taidetaan nykyisin käyttää jotain synteettisiä palleroita, mitkä hellempiä iholle. Mutta ei kyllä tehokaan ole sama.
Ainoa voide mikä teholtaan vastasi tuota aapria (siis niistä mitä olen itse käyttänyt!), oli Cliniquen kuorintavoide. Tosi ytyä. Ja vielä mentolia mukana, että kylmäsi kasvoja. Hrr..
ainakin helsingin hakaniemen sokoksessa on ollu nyt talvella vielä.
kuorinta-aineen valintaan vaikuttaa sun oma iho. jos on couperosaa tai herkkä iho kannattaa mieluummin käyttää entsymaattista kuorintaa, joka on hellempi (siinä ei ole rakeita)
suositelkaa sitten jotain hyvää ja halpaa kuorinta-ainetta,jota sais ihan marketista -ap-