Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Brion hoitotason käyttöikä?

18.04.2007 |

Hei! Ne joilla on ollut Brion hoitotaso pinnasängyn päällä aktiivisesti käytössä- kauanko olette pystyneet sitä käyttämään ennenkuin lapsen laitto pinnasänkyyn on liian vaikeaa tai sängyn osuus tuntuu muuten ahtaalta lapsen kannalta? Kaipailisin nimenomaan tasosta muuten tykänneiltä ja sitä päivittäin käyttäneiltä kommentteja. Kiitos :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tyttö mahtui nukkumaan sängyssä tason ollessa paikallaan ehkä kolmisen kuukautta, sen jälkeen taso on nostettu aina yöksi pois.

Nytkin vielä vauvan ollessa 8kk vaipat vaihdetaan tason päällä kun meidän tyttö siinä edelleen hyvin pysyy ja malttaa olla hyörimättä, eli tykätty on:)

Vierailija
2/2 |
19.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on käytössä vieläkin ja poika tulee kuun lopussa 1v. Ja hyvin saa pojan laitettua sänkyyn ja otettua pois, ei mitään ongelmaa.



Muita hyviä puolia, meillä alettiin nouseen sängyssä seisomaan vasta n.1-2kk sitten ja sekin tapahtuu vaan toisessa päädyssä (missä ei ole tasoa) kun matkasängyssä on seisoskeltu jo kauan.



Eli meillä ainakin on toiminut pitkään ja saa nähä miten pitkään vielä meneekään...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla