Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muistatko kun myllyn Paras makaronit maksoi 19 senttii säkki

Vierailija
29.10.2025 |

Sit niil hajos se makaronikone ja nyt ne maksaa 50 senttii säkki. Me kuluttajatko se kone hajotettiin? 

Kommentit (42)

Vierailija
21/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Riisi tulee kilohinnalla halvemmaksi nykyään, kannattaa ostaa sitä. Bonuksena sisältää enemmän energiaa.

Ja paljon arseenia ja muita raskasmetalleja.

Vierailija
22/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myllyn Paras makaroni 400g Prismassa 39snt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Riisi tulee kilohinnalla halvemmaksi nykyään, kannattaa ostaa sitä. Bonuksena sisältää enemmän energiaa.

Ja paljon arseenia ja muita raskasmetalleja.

Makaroneihin käytetty vehnä on toki aina parasta mitä markkinoilta saa kuten mausta ja hinnasta voi päätellä. Itse vedän kotimaista pitkäjyväistä kauraa.

Vierailija
24/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Riisi tulee kilohinnalla halvemmaksi nykyään, kannattaa ostaa sitä. Bonuksena sisältää enemmän energiaa.

RIisiä jostakin kummasta syystä markkinoidaan nykyään jopa vaarallisena keittämisen jälkeen. Villiintyy joku mystinen bakteeri rehottamaan ja lisääntymään siinä.

 

Vierailija
25/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuka sitä myllyn paskaa edes ostaa? Rummo on 100 kertaa parempaa.

Vierailija
26/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Riisi tulee kilohinnalla halvemmaksi nykyään, kannattaa ostaa sitä. Bonuksena sisältää enemmän energiaa.

K-Menu spagetti 43 senttiä kilon pakkaus sittarissa. Ja jotkut valittaa ruuan kalleudesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
27/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Joo muistan. Ja v*tuttaa maksaa mokomasta kuivatusta vehnäjauhokiekurasta ylihintaa.

Voi helkkari.  En tullut edes ajatelleeksi, nyt tulee siinäkin persnettoa 0,3€/vuosi.  Olisi pitänyt hamstrata kun oli vielä halpaa.  Pussillinen meni vuoteen.

Vierailija
28/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ymmärrä miten joku valtava parin kilon kaurahiutalesäkkikin maksaa Myllyllä enemmän kuin x-tran myös kotimaassa tuotettu paljon pienempi kaurahiutalelaatikko. Tuntuu ettei tuotteissa ole parasta kuin hinta valmistajalle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
29/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuka sitä myllyn paskaa edes ostaa? Rummo on 100 kertaa parempaa.

Ja 10 kertaa kalliimpaa

Vierailija
30/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Onko tässä makaronikoneen hajoamisessa kyseessä samanlainen ilmiö kuin Olkiluodon ongelmien kanssa 🤔

Jotenkin symppis mielikuva toi piiputtava makaronikone   

Aatteleppa sitä makaroonin reijän poraajaa. Siinä on aikamoinen homma kun pitää porata vielä puoliympyränmuotoinen reikä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
31/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyllyn paras pakarapussi.

Vierailija
32/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistan ja olen hinnankorotusta kauhistellut. Makaroni ja peruna on kummatkin edullisia. Makaronipussista syö monta kertaa itsensä täyteen joten ei ole liian kallista vielä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
33/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Syödään näitäkin vielä tietyissä ihmisjoukoissa?

Eikö näitä makaroneja syöty 1980-luvulla?

Tästä tehdään legendaarista nistipataa. Ei tää muuhun käy.

Vierailija
34/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuka sitä myllyn paskaa edes ostaa? Rummo on 100 kertaa parempaa.

Merkki merkkaa näköjään. Samaa paskaa eri paketissa,

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
35/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Kuka sitä myllyn paskaa edes ostaa? Rummo on 100 kertaa parempaa.

Merkki merkkaa näköjään. Samaa paskaa eri paketissa,

Ihan eri koostumus ja maku.

Vierailija
36/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Riisi tulee kilohinnalla halvemmaksi nykyään, kannattaa ostaa sitä. Bonuksena sisältää enemmän energiaa.

Ja paljon arseenia ja muita raskasmetalleja.

Makaroneihin käytetty vehnä on toki aina parasta mitä markkinoilta saa kuten mausta ja hinnasta voi päätellä. Itse vedän kotimaista pitkäjyväistä kauraa.

Ok. Mistä saakaan kaurapastaa vaikkapa lasagnelevyinä?

Vierailija
37/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuka sitä myllyn paskaa edes ostaa? Rummo on 100 kertaa parempaa.

Ei saa haukkua kivaa Myllyä =(

Vierailija
38/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Kuka sitä myllyn paskaa edes ostaa? Rummo on 100 kertaa parempaa.

Merkki merkkaa näköjään. Samaa paskaa eri paketissa,

Ihan eri koostumus ja maku.

Toki, koska niin sinulle on kerrottu.

Vierailija
39/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Riisi tulee kilohinnalla halvemmaksi nykyään, kannattaa ostaa sitä. Bonuksena sisältää enemmän energiaa.

K-Menu spagetti 43 senttiä kilon pakkaus sittarissa. Ja jotkut valittaa ruuan kalleudesta.

No ei sillä kilolla spagettia vielä kummoista ateriaa saa aikaiseksi.

Vierailija
40/42 |
29.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En, sillä en osta ja syö makaronia kuin valmiseineksinä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kahdeksan