Mitä ajattelet 5-kymppisestä naisesta joka pukeutuu
juhliin yleensä lyhyeen mustaan kotelomekkoon, paljon meikkiä, pitkät hiukset lisukkeineen. Hyvä vartalo.
Arjessakin on rakennekynnet, rintavaon paljastavia paitoja jne. Paljastavaa, laitettua.
Ajatteletko "panostaa ulkonäköönsä" vai jotain muuta/mitä? :)
Kommentit (22)
Täytyis nähdä että vois muodostaa mielipiteen.
Mitä ajattelemista tossa olisi. Pakkaus täytyy nähdä jotta voi arvostella jos arvostelu olisi tässä nyt se juttu.
Hyvä, että pukeutuu niinkuin tykkää.
Kuulostaa ihan asialliselta juhlapukeutumisessa.
No hyh hyh.
En ymmärrä miksi pitää olla nämä:
Paljon meikkiä, hiukset lisukkeineen.
Arjessakin on rakennekynnet, rintavaon paljastavia paitoja jne. Paljastavaa, laitettua.
Narsisti. Ne paljastelee ja ulkonäkö feikki, ääriinsä tuunattu.
luomuna jos oisivat, et edes tunnistaisi.
Ajattelen, että tykkää koristautua.
Hyvä, että ei ala piiloutua joidenkin mielipiteiden takia, vaan ilmaisee itseään.
Susanna Penttilä? Feikki.
et tunnistaisi edes naama puhtaana, ja hiukset myssyn alla.
Vierailija kirjoitti:
Rakennekynnet hyi.
Onpas sulla ajatukset💡💡💡
Vierailija kirjoitti:
Ajattelen, että tykkää koristautua.
Hyvä, että ei ala piiloutua joidenkin mielipiteiden takia, vaan ilmaisee itseään.
Eli piilottaa oman itsensä pakkelien alle. Sitähän se on. Miks ujostelee omaa itseään?
Vierailija kirjoitti:
Narsisti. Ne paljastelee ja ulkonäkö feikki, ääriinsä tuunattu.
luomuna jos oisivat, et edes tunnistaisi.
no ei tässä nyt narsistin tuntomerkit täyty. kas kun ei persu.
Ei tuon kuvailun perusteella voi päätellä juuri mitään. Jos on tyrkky-överi-look, aiheuttaa se vähän erilaisia ajatuksia kuin siististi huoliteltu.
Musta on kiva, että naiset jaksavat laittautua vielä 50-vuotiaanakin. Itse olen 32, ja tuntuu siltä, että ei jaksa enää. :D
Ensifiilis tulisi että saattaa olla liian kova ihminen mun makuun, siis ystäväkseni.
Olen 45v nainen ja hyvinkin pehmo.
Olisin kuitenkin avoimin mielin, ensivaikutelma voi pettää. Mutta ne tuota tyyliä pitävät naiset jotka jo tunnen ovat liian koviksia jotta heistä tulisi läheisiä mun kanssa. Toki hän saattais olla erilainen, olen vamis muuttamaan ennakkoluulojani.
Samaa kuin 5-kymppisestä naisesta joka riisuutuu
Mitä se minulle kuuluu miten joku muu pukeutuu.
No, voin kuvitella että nolostunut (lue myötähäpeä) hymy leviäisi huulilleni ja ajateleisin, että voi kääk, ehkä kannattaisi päivittää vaatetus ja muukin ulkoinen habitus ikään sopivaksi ja jättää se -90 luvun look jo taakse.
Eikä tämä siis tarkoita että ei saisi laittautua, pikemminkin jotenkin odottaisin että useammatkin yli viiskymppiset täällä maalaiskaupungissa laittautuisivat edes vähän. Mutta sen voi tehdä tyylikkäästi, eikä hutsahtavasti näyttäen lähinnä halvalta bubiruusulta. Tämä siksi, että vaikka kuinka tuossa iässä yrittää näyttää nuorelta ja pukeutuu näyttävästi, niin kaikki katsojat tajuaa juuri sen että yrittää näyttää nuoremmalta kuin mitä on ja tuo antava dekolte on todella turn off muiden kun ehkä niiden juntti peräkammarin poikien keskuudessa. Ja lähinnä noloa. Antaa siitä tissivaon esittelijästä juuri sen halvan "ysäri Ritu" vaikutelman. Vaikutelman heti siitä että ihmisellä ei ole tyylitajua eikä ihminen ole laadukas ja tyylikäs.
Useinkaan tällaista henkilöä ei pidetä kauniina / viehättävänä vaikka saattaisi olla että kun vähän muuttaisi tyyliään, niin hän olisi kaunis.
No hyvä että pukeutuu eikä kulje nakuna.
En yhtään mitään.