Virikelapsen äiti vastailee hetken kysymyksiinne!
.
Kommentit (5)
Kahtena päivänä viikosta ja viisi tuntia. Vähän vastaavanlaisesta kokemusta omaavana (ei tosin kyse päivähoidosta, mutta kuitenkin) voin kertoa, että ap, ei todellakaan kuljeta lasta hoitoon päästäkseen itse vähemmällä!!
Tuo on ap ihan ok! Virikehoitoa lapsen edun takia!
ja saan tehdä tosissani töitä etten vedä hernettä nenään näistä av:n iänikuisista syyllistämisjankutuksista.
jossa on poikani lisäksi yksi lapsi jonka äiti on kotona! Kaikki muut lapset on työssäkäyvien.
Täällä voisi kuvitella näiden juttujen perusteella että ryhmät on täynnä virikelapsia mutta näin ei ole.
Ap
virikepäivä. lapsi siis kolme päivää viikossa hoidossa. Parin kuukauden päästä alkaa olla viisi päivää, koska kotihoidontuelle jäädessäni päästää pk-maksuissa nollaluokkaan.
sen 5h.
En tunne tippaakaan syyllisyyttä, vaikka miehenikin on tällä hetkellä kotona.
Täällä ei ole mitään kerhoja tms. tekemistä, lapsiparka on todella tylsistynyt ja kaipaa muiden "isojen poikien" seuraa.
Ap