Tunnettu muusikko hukkui Tampereella
Kommentit (19)
Savitaipaleella moni paikallisista harrastelijamuusikoista tunsi kaverin = tunnettu
Minäkään en ollut kuullut ennen kuin hukkui. No, nyt tyyppi on uransa huipulla lööpissä...
Jos poliisi on tunnistanut vainajan, niin Iltapaskalehti laittaa klikkiotsikkoon että oli tunnettu henkilö
Ei basisteja sillee noteerata. Pekka Pohjola oli ainoa varsinainen nimimies Suomessa.
Moni hukkuu. Moniko tapetaan? Sarjahukuttajat Suomessa...
Kannattaa tosiaan muistaa varovaisuus Pirkanmaan kaikissa järvissä ja muuallakin. Mieluummin harkitsee ja miettii etukäteen.
Jos otsikossa sanotaan tunnettu muusikko henkilön nimen sijaan niin silloin hän ei ole tunnettu.
Vierailija kirjoitti:
Jos poliisi on tunnistanut vainajan, niin Iltapaskalehti laittaa klikkiotsikkoon että oli tunnettu henkilö
Tietenkin. Jos jossain Läyliäisissä joku jää rattijuoppoudesta kiinni ja hän on joskus ollut vapaa-ajan lautakunnan varajäsen, otsikoidaan isolla että POLIITIKKO!
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa tosiaan muistaa varovaisuus Pirkanmaan kaikissa järvissä ja muuallakin. Mieluummin harkitsee ja miettii etukäteen.
Harkitsee mitä? Itsaria??
Vierailija kirjoitti:
Jos otsikossa sanotaan tunnettu muusikko henkilön nimen sijaan niin silloin hän ei ole tunnettu.
IKINÄ otsikossa ei ole nimeä. Otsikko on aina klikkaamaan houkutteleva.
eiks soita bassoa tässä daven ja heikin kanssa
Tämäkin oli jutun mukaan hyvä (tms) uimari. Aika monia on tänä kesänä hukkunut. Oli luemma lähtenyt pitkälle uinnille. Pistää miettimään, että miksi? Ja eikö kannattaisi pitää mukanaan jotain kelluketta kaiken varalta? En tosin tiedä, oliko hänellä.
Wirtsa, 37, päätti sitten hukuttautua. Nevö hööd.
Moni kovan luokan ammattimuusikko voi olla useammassa televisiashowssa tai studiobändissä tms soittamassa (myös ns isojen nimien apuna) ja näin ollen hyvinkin "tuttu" heppu, saattaa toistuvasti vilahtaa kamerassa kun bändistä otetaan tunnelmasnippi. Harva tällainen "taustamuusikko" nousee tunnetuksi tyyliin Marzi Nyman tai isossa maailmassa Max Weinberg. Tai esim 1995 Tampereella kävi funk-legendabändi Tower of Power, rumpali sairastui ja bändin esiintymistä meni tahdittamaan paikallinen rumpali. Eikä yleisöllä hajuakaan että kannuja takoi kotikylän mestarijehu arskalasit & huivi päässä.
Tunnettavuus ei välttämättä ole ison yleisön keskuudessa, mutta ns alan ammattihenkilöiden keskuudessa varmasti hyvinkin tunnettu tämäkin hukkunut.
(sanoopi entinen roudari)
Surullista